Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tenyleg ugy van, hogy ha...

Tenyleg ugy van, hogy ha beteg vagy es nem mesz be dolgozni akkor kirugnak Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy varosi legenda? Egyszeruen en ezt nem akarom elhinni.

2016. ápr. 8. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerek ilyent, úgyhogy engem is érdekelne.

Multinál dolgozom, itt elő sem fordul, de apukám pl vidéken egy vállalkozónak dolgozik, több kollégája rendszeresen jár táppénzre (általában csüt-péntekre lesz hasmenésük, hétvégén pedig elkészül a ház körüli munka...), és még egyet se rúgtak ki. De aztán lehet, hogy a kevés kivétel közé tartozunk.

2016. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem halottam olyat, hogy valaki beteg és ezért kirúgták.
2016. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja hogy huha ha beteg vagyok meg akkor is dolgoznom kell mert feltem az allasomat, kirugnak stb. Nem egyszer hallottam ezt.
2016. ápr. 8. 22:57
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki gyanúsan sokszor lesz beteg, akkor előfordulhat, de alkalmanként nem hinném.
2016. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Akkor biztosan kirúgnak egyből, ha lebetegedsz és nem jelzel semmit a munkáltatód felé.


Azon felül pedig... igen. Előfordul, hogy a könnyen pótolható munkaerőtől megválnak a táppénz lejártát követően. Bár manapság szerintem nem nagyon lehet beszélni könnyen pótolható munkaerőről, amikor még a takarítókból és árufeltöltőkből is hiány van.

2016. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van, egy ismerősöm asszisztens volt egy fogorvos mellett, elkapta az influenzát, 2 hétig kiesett a munkából, szóval a főnöke felvett egy másik asszisztenst és őt kirúgta, mert a munkának addig is mennie kell. De nem tudom ezen mi a meglepő. A közszféra és a nagy multikon kívül mindenhol megy a mutyizás, mindenhol minimálbérre akarják bejelenteni az embert, esetleg nem is szólnak a munkavállalónak, hogy hát ja, még se jelentünk be, vagy fizetjük a járulékaidat, stb. (És ez már nem csak a munkásosztálynál van így.)


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__7..


Vagy pl ez. Ahol ilyeneket meg lehet csinálni, ott a beteg embert is ki lehet rúgni.

2016. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol dolgozom, ott mondjuk próbaidő alatt 1 nap táppénz után is kivágnak.
2016. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Hallottam egyszer egy esetről, amikor felvették a fickót a munkahelyre és még a próbaidő megkezdése előtt pont balesetet szenvedett, ami miatt nem tudott bemenni dolgozni és betegszabit vett ki. Utána napokig nem is volt elérhető. Ki is postázták neki a felmondólevelet kapásból, mert azt gondolták, biztos hazudik és a pénzt akarja kiszedni a munkáltatójából. Hogy tényleg történt-e valami a delikvenssel, az végül sosem derült ki.
2016. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez hülyeség.Több munkahelyemen is elmentem már táppénzre,és még sem rúgtak ki sehonnan sem.
2016. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
PL köszeg müanyaggyár, nem lehetsz beteg mert kirugnak
2016. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!