Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vennéd rá a munkatársadat...

Hogy vennéd rá a munkatársadat, hogy valamit csináljon meg, ha már szóltál neki párszor?

Figyelt kérdés
Ez a valami az ő feladata, de nem csinálta meg.
2016. ápr. 24. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Határidőben megegyeztetek? Azt kérdezd meg tőle, hogy mikorra vállalható számára, hogy elkészíti, adj neki két konkrét alternatívát, hogy válasszon. Mondd el, hogy te ezekben az időpontokban tudsz foglalkozni a saját feladatoddal, amihez kell az övé, melyik felel meg neki? Ezzel nem az lesz az eldöntendő, hogy megcsinálja-e, hanem az, hogy pontosan mikor. Érdemes a határidő előtt egy-két nappal egy emlékeztető emailt küldeni, amiben hivatkozol a megbeszélésetekre, és leírod, mi a határidő, amiben megegyeztetek. Vagy beteszed a naptárba, amit megosztasz vele és a főnökkel is.

Ha így sem csinálja meg, az emlékeztetőt továbbíthatod neki, azzal, hogy vártad az eredményt, kéred, a lehető leghamarabb küldje át. Erre már cc-zd rá a főnököt is.

2016. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Nekem valahogy sose ment az ilyesmi. Emlékszem egyszer egy régebbi munkahelyemen volt egy kollégám, aki nem tűrte el, hogy tanítsam őt. Többször megesett, hogy normál, baráti hangnemben rászóltam, hogy "Légyszi, próbáld egy kicsit gyorsabban csinálni.", erre ő rámdörrent, hogy ne mondjam ezt neki, nem vagyok a főnöke, nem adhatok parancsot, meg amúgyis 3 évvel fiatalabb vagyok nála, ne cs*sztessem. Vannak ilyen bonyolult emberek. Én a magam részéről úgy döntöttem, hogy ha legközelebb ilyen szituval találkozom, nemes egyszerűséggel bepanaszolom a főnöknek. Ha ezután r*h*déknak tart, az sem érdekel, magasról les**arom. Inkább, mint hogy én szívjak a kollégám hibái miatt.
2016. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, megkérem és kész (lehetőleg tanuk jelenléte előtt). Nem vagyok a főnöke, nem fogom számon kérni. Ha nem csinálja meg és ezért csúszunk, akkor majd éghet a feje a főnök előtt.
2016. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Csak az a baj, hogy a főnökök jórésze úgy tekinti a dolgozó csapatot, mint egyetlen személyt (vagy akár nagy masinát). Ez a típus azt, ha mondod, hogy nem a te hibád, hanem a kollégádé, lecsapja avval, hogy "Ez csapatmunka!", majd elviharzik, meg se hallgat.
2016. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy éééén? Szólnék neki még egyszer...
2016. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!