Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha eszköz hiányában nem...

Ha eszköz hiányában nem végzek el egy munkát az munkamegtagadás? Szerintem nem. Pl ha nincs kalapács hogy verem be a szöget? Ez munkamegtagadás?

Figyelt kérdés

Egy „remek” kismagyar királyságban dolgozom, ahol a főnök Ramszesz fáraó leszármazottja… teljhatalmú atyaúristen(nek képzeli magát).

Eszköz az szinte semmi szerszám gép alig. Mit tesz a dolgozó ha nincs fúrógép de fúrni kell és nem akarja hogy kirúgják? Hoz otthonról.

De lesz új állás és már nem érdekel nagyon ha kirúgnak úgyis mennék hamarosan. Csak kérdezem!

Mert fegyelmit kaptam munkamegtagadásért!!!

Ugyanis olyan feladat adódott amihez csiszoló és fúrógép kellett volna. De ezek nincsenek mert ami volt az az enyém volt és otthonról hoztam. De aztán hazavittem.

Képzeljük el a szitut.

Jött a feladat. Fúrni kéne. Mivel? Hol a fúrógép? Otthon. Mi az hogy otthon? Hazavittem. Mi az hogy hazavittem? Az enyém volt és hazavittem.

Akkor is fúrni kell. Jó. Mivel? Adja a fúrógépet és fúrok.

Megtagadod a munkát? Nem tagadom. Adja a gépet és fúrok. Hát gép az nincs.

Ja akkor nem fúrok. Majd ha lesz gép szóljon.

Eredmény: fegyelmi munkamegtagadásért. Bemutatni nem tudom mert szétszaggattam ott heylben.


Csak kérdezem. Megállná a helyét jogilag a „munkamegtagadás” ez esetben?


2016. ápr. 29. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel a főnököd
2016. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hagyjál már. Szarozok én jelentésekkel? 1 hónap és elhúzok magamtól ha meg kirúg addig annál jobb akkor még felm idő se lesz.

Feljelentem? és akkor mi lesz?

Majd még járok emiatt az állat miatt évekig akár bíróságra?

2016. ápr. 29. 08:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennél csak jobb főnököd lehet. Remélem, találsz egy jó helyet. Nem munkamegtagadás, hisz kérted az eszközt, amivel lehetett volna elvégezni a rád bízott munkát, és nem volt.
2016. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Munka törvénykönyve szerint munkáltató köteles a munkavégzéshez szükséges eszközöket és körülményeket biztosítani.
2016. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ó azt sajnos te csak hiszed hogy ennél csak jobb lehet.

Ez egy paraszt de legalább fizet hó végén. Volt olyan főnököm aki paraszt volt és fizetni is "elfelejtett" a végén így mehettem bíróságra ahol laza 3 év alatt sikerült bevasalnom rajta azt a "kemény" 250.000-et...

Most már inkább otthagynám a pénzt a francba de én bíróságra többet nem megyek azt tuti.

2016. ápr. 29. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:
hát azért bízzunk, hogy találsz jobb főnököt. Fizet és otromba bunkó - vagyis meg akarja venni a lelketeket kilóra. Keress másik helyet!
2016. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vicces a főnököd :-) Persze csak innen, megértem, ha te nem találod most humorosnak ezt az egészet, de remélem találsz jobb helyet és utólag te is csak nevetni fogsz rajta. De hogy megerősítselek, a főnök a hülye és neked van igazad. Szerintem el kellett volna kezdened egy csavarhúzóval kapirgálni a kifúrandó lyuk helyét, mondván, hogy azzal az eszközzel dolgozol, amit a munkáltató biztosít :-)
2016. ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te több mint 3 éve dolgozol egy ilyen embernek???
2016. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elolvastalak a zöldben, s a viszontválaszaidat.

Ebből nem derül ki, mit szeretnél tudni.

2016. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Blablabla... kamukerdes Nr. 103442
2016. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!