Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi alapján döntik el, hogy ki...

Mi alapján döntik el, hogy ki mennyit keres közmunkán?

Figyelt kérdés

Vannak olyan ismerőseim, akik diplomával 51000 Ft-ot kapnak közmunkán, míg vannak olyanok, akik mióta feltalálták a közmunkát ott dolgoznak, semmi megszakítással, nincs iskolai végzettségük és több 100 ezer Ft-ot hazavisznek.

Sajnos most én is közmunkára kényszerülök, mert huzamosabb ideje munkanélküli vagyok és csak ez jött össze. Olyan munkát fogok végezni, amihez szükséges minimum középiskolai végzettség, ami nekem meg is van, de nem tudják megmondani, hogy mennyi pénzt fogok kapni, azt mondták elképzelhető, hogy csak 51-et.

Ezt mégis mi alapján döntik el?



2016. máj. 1. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Többszázezret nem vihetnek haza, ez egy fix összeg, az 51 ezer reális. Valami itt nem stimmel.
2016. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig hazavisznek.
2016. máj. 1. 14:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Vannak olyanok, akik iskolai végzettséggel visznek haza annyit, de vannak akik semmi végzettséggel.
2016. máj. 1. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen nincs akkor az nem közmunka...elég "közel" dolgozom az intézményhez, akik a közmunkásokat foglalkoztatják és semmi ilyesmi nincs. Akik az utcán és akik irodákba vannak beosztva is egységesen 50 körül kapnak, a csoport vezetők vagy hogy nevezik őket, ők kapnak többet valamivel.
2016. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 féle közfoglalkozatotti bér létezik, én irodán br 101480-at kaptam, az volt nettó 66e.

Számít a végzettség, a munkakör és az esetleges gyerekek száma is, mert akkor a családi adókedvezményt igénybe tudja venni, úgy már kaphat valaki nettó 100 körül, főleg ha a magasabb br 111 ezres munkavezetői közmunkás bért kapja. Nálunk is volt diplomás emberke, aki irodán az 51-et kapta, mert nem volt ügyintézéssel kapcsolatos okj-és végzettsége.

2016. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem van OKJ-s végzettségem is, remélem nem az 51-et kapom. Bár a diplomás ismerősömnek is van mégis csak azt kapja. :/
2016. máj. 2. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen munkakört ajánlottak fel?

Nem mindegy, milyen okj, irodában csak az ügyintézéssel kapcsolatos okj-at fogadják el, nekem pl a közgazdász diplomát nem fogadták el irodai munkához, csak a pénzügyi-számviteli ügyintézői okj volt jó nekik, végül papíron lettem pénzügyi ügyintéző. A tanár végzettségű kolléga meg adatrögzítő, mert neki számítógép-kezelői tanfolyama volt. A mérnökből lett segédmunkás, mert az ő ecdl végzettségét nem fogadták el és kapta a nettó 51-et, de irodában ülhetett, ha valami ellenőrzés jött volna, akkor kellett volna neki kimenni az udvarosokhoz.

2016. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Irodais okj-m van, mégis az 51-et adják, mert hogy nem igényel szakképesítést állítólag...
2016. jún. 1. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!