Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti tudnátok olyan kollégával...

Ti tudnátok olyan kollégával dolgozni aki egész műszak alatt 5 percenként krákog?

Figyelt kérdés
Nem betegség miatt, ami pár hét alatt elmúlik, hanem az év minden napján folyamatosan csinálja.

2016. máj. 6. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar sík ideg lennék tőle. Nekem van egy kollégám aki a nap 9 órájában egyhangúan, hamisan fütyül. Semmi ritmus, vagy esetleg zenére fütyülne, csak fütyül. Mint amikor a teavíz felforr, és fütyül az edény. Már többször szóltunk neki, mert mindenkit zavar, egy ideig leáll vele, majd újra kezdni. Nagyon idegesítő.
2016. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volt egy kollégám aki a fogás szivogatta, cuppogtatta. Gondolom protkója volt, de valami elbaltázott módon idegesítő volt.
2016. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, magamat is idegesítem, ha krákogok.
2016. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fütyülős kollégáim nekem is vannak, de nálunk senkit sem zavar, engem leszámítva. Szerintem a fütyülés nem irodába való, főleg, hogy a munkánk nagy koncentrációt igényel, ezért szeretek csöndben dolgozni, így, amikor fontos és nehéz dologban vagyok benne, zavar, ha a fejem fölött ordibálva beszélnek, hangosan nyihorásznak a kolléganőim mögöttem vagy a férfiak fütyülnek.


Meg amúgy is az a véleményem a fütyülésről, hogy én sem kezdek el műszak közben teli torokból kornyikálni, nem tartom szükségesnek, hogy tudja az egész iroda, hogy milyen dal jár a fejemben, akkor másnak miért kell fütyülnie egész munka alatt.


De a többieket nem zavarja, úgyhogy eddig nem lett rájuk szólva.


Első, teljesen megértelek és megnyugtattál, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

2016. máj. 6. 20:30
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én felmondanék, vagy beszélnék a főnökkel, hogy tegyen minél messzebb tőle.


Misophonia-m van, ráadásul a dührohamos verzió, szóval az lenne a vége, hogy hozzávágnék valami nehezet amibe ő belehalna én meg mennék a börtönbe

2016. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a krákogós kollégám nem az a hangos krákogós, akit hall az egész iroda, ha megköszörüli a torkát, normális hangerővel csinálja, de, mivel nagyon közel ülök hozzá folyton hallom, amint 5 percenkét krákog és valahogy kicsit undorítónak tartom, pedig eddig krákogástól nem undorodtam. Valahogy olyan a hangja, hogy hallom ahogy a slejmet köszörüli és ilyenkor a belem ki tud fordulni; bár tudom, hogy ez túldramatizálás.


Csak hát maga a krákogás is idegesít és 2 óra folyamatos köszörülgetés után behoznám a wc kefét és kisikálnám vele a torkát.


Eleinte amúgy azt hittem, beteg, de már amióta ott vagyok, csinálja és pár hét után leesett, hogy biztos a cigizés miatt van, főleg amikor feljön bagózás után fél percenként krákog.


Volt egy tanárnőm a gimiben, heti kb 2 óránk volt, ő krákogott úgy 2 percenként, hogy szerintem 2 teremmel odébb is lehetett hallani, egész tanév alatt, de mivel hetente kb 2x45 percre találkoztunk, ezért annyira nem idegesített. De ezzel a kollégával napi 8 órát húzok le egy héten ötször, úgyhogy nem tudok arra gondolni, hogy mindjárt vége az órának és abbamarad ez a krákogó szerenád...


Tudom ez nyavalygásnak tűnik így, de számomra tényleg idegesítő szokás a krákogás hosszútávon és nem lehet megkérni, hogy ne krákogjon, mert ez nem olyan mint hogy megkérem, hogy ne rázza a lábát vagy ne dumáljon folyton vagy mit tudom én; valami idegesíti a torkát, azért teszi, de akkor is számomra idegesítő szokás ez hosszabb távon.


(Kivéve persze, ha valaki beteg és azért csinálja, azoknál pár hét alatt el is múlik.)

2016. máj. 6. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle idegesítő ember van.

Mondjuk ilyenel még nem találkoztam.

Vigyél neki egy csomag cukrot, hogy hallod sokat köszörüli a torkát. Hátha kapcsol. Valahogy szóba kell hozni ha idegesít.

2016. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmegyógyintézetbe záratnám, akik kitalálta a hatalmas egylégterű irodákat csapatépítés címén. Zaj, nyihogás, krákogás, pletyi, fázom-melegem van, egészségedre, szia, szia, heheheheeee, hapci, hát így elég nehéz koncentrálni a feladatokra. Én ha már nagyon elegem van, szabira megyek és nem szólok napokig senkihez, sokat segít.
2016. máj. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A krákogás nem csak olyan betegségtől lehet,ami elmúlik 1-2hét múlva. Lehet allergiás. De nekem is volt egy kolléganőm,aki nem dohányzott, mégis folyton krákogott. Ő elnézést kért tőlem és elmondta, hogy betegség(állandó, tehát folyamatosan fennáll) miatt van.
2016. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos a krákogó típus vagyok, 17 éves korom óta fennálló tartós betegség miatt, amit Budapest legjobb orvosai közül legalább 10en vizsgáltak meg, és nem sikerült kideríteniük, hogy mi. De közben még mindig ott van a folyamatosan termelődő slejm vagy a kaparó torok. Én azért igyekszem nem gyakran krákogni, mert tudom, hogy idegesítő lehet, de óránként egyszer kell, ha nem akarok megfulladni, és ezen nem segít a torokcukor, ivás, toroktisztítás (meg az infúziós kezelés meg a hörgőtükrözés sem)... és nem is szívom az orrom, vagy bármi, amitől több slejmem lehetne...
2016. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!