Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúgtak a próbaidő után,...

Kirúgtak a próbaidő után, azonnali hatállyal. Jogszerű ez?

Figyelt kérdés
6. hónapban voltam, megtagadtam a túlórát (este 8-ig szólt a munkaidőm, kérték, hogy maradjak 10-ig, de nemet mondtam. Ha ez számít, másnap reggel 6-kor kezdtem volna újra a műszakot) Erre kirúgtak, másnap már csak a papírokért mehettem be. Jogszerű ez így?
2016. máj. 16. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Azért próbaidő. De szerintem ne akarj oda visszamenni, mert ezek után, úgy csinálnák, hogy magad mondj fel.
2016. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

1# próbaidő után......


Látni kéne a szerződésed! Az enyémben pl van valami olyasmi, hogy ha a munkáltató gazdasági érdeke úgy kívánja, akkor viza menni kell...

2016. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
HA a próbaidö letelt és véglegesítették az állásodat, akkor nem rughatnak ki terhesség alatt.
2016. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen terhesség? Ti másik kérdést olvastok? 😂
2016. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hatodik hó apja dolgozik ott... Nem?
2016. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 6. hónapban voltam-ot úgy értettem, hoyg a terhesség 6. hónapjában.


Ha a munkahelyen volt 6 honapot, akkor nem tudom hogy jön ide a próbaidö. Viszont ilyen esetben az elrendelt túlórát teljesítenie kellett volna, akkor jogos az elbocsátás.

2016. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
DE! Nem voltam terhes, de értem a félreértés okát. 6. hónapja dolgoztam ott.
2016. máj. 16. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok fejből jogszabályokat, de kötve hiszem, hogy két műszak között jogilag rendben van, ha összesen 8 óra szabadidőd van, ami kb arra elég, hogy utazást meg egyéb kötelező teendőket letudva aludj maximum 5 órát.
2016. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, bennem is azért merült fel, mert kevésnek tűnik a 2 műszak közötti pihenőidő. Nem különösen érint meg, jöttem volna magamtól is rövid időn belül, csak kiváncsiságból érdekelt, mert ott létem alatt voltak még hasonló "furcsaságok".
2016. máj. 16. 14:49
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Szabalytalan volt a tulora kiszabasa mert ket muszak kozott legalabb 16 oranak kell eltelnie.

2. Azonnali hatallyal se rughatott volna ki mert a felmondasibido minimum 1 honap.


Indits munkaugyi pert.

2016. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!