Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkatársbetegállományk...

Ha egy munkatársbetegállománykor azt mondja hogy "most tényleg beteg vagyok" akkor az azt jelenti hogy az összes eddigi betegsége meg kamu volt? V

Figyelt kérdés

an egy kolleganőm aki feltűnően gyakran beteg. Kb két hetente. A legkülönfélébb sanszosan kamu indokokkal martad otthon.

De most überelhetetlen kijelentést tett. betelefonált (a telefon szerencsére hangot is rögzít így visszahallgattuk többx) szóval telefonált hogy beteg és hozzátette: de most TÉNYLEG beteg vagyok!

???

Ez azt jelentené hogy az összes eddigi betegség kamu volt? Hát ha külön kiemeli hogy most tényleg, akkor mást nem jelenthet. Miért az összes eddig betegsége mi volt? Kamu? Kitaláció? Mert ha azok (is) valós betegségek voltak akkor miért kell kiemelni hogy most tényleg?


Honnan tudjuk hogy a betegségei kamuk? Onnan hogy mindig hétvégéhez kötődnek. Hogyhogy nem mindig sikerül egy Cs-P vagy H-K kombóval megfejelnie a hétvégét.

Ha meg céges rendezvény jön, akkor mérget lehet rá venni hogy ő pont akkor beteg. Volt szerdán céges rendezvény pl. hát de érdekes, K még dolgotott, Cs már dolgozott csak épp szerdán volt beteg. Amikor a legnagyobb hajtás volt és a legnagyobb szükség lett volna rá.

Véletlen nyilván…


2016. máj. 19. 08:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem biztos, hogy mind kamu, de valószínűleg jó része az volt...


23F

2016. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Mi ezzel a gond? Ismerősöm, minden nyáron két hónapot beteg volt, mikor a fóliázás beindult. Nem egy csütörtök, péntek:)))
2016. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha betegszabin van, akkor táppénzes papír kell róla. Ha nincs ilyenje, akkor az szabadságból megy és az az ő baja.

Ha mégis gyanúsan sokat beteg, akkor a munkáltató az OEP-nél kérvényezheti a felülvizsgálatot. Ezt nyilván olyankor érdemes amikor nem "tényleg beteg".

2016. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy úgy értette, hogy "most nagyon beteg vagyok".

A "tényleg" szó a magyar nyelvben használható nyomatékosító, fokozó értelemben is, ez esetben nem azt jelenti, hogy eddig hazudott volna.

2016. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%
Én ,mint munkálató,már rég megszabadultam volna egy ilyen alkalmazottól. Nem érdekel,hogy igazából-avagy kamuból beteg. Engem a tények érdekelnek:munkaideje nagy százalékát táppénzzel tölti. A munkáját addig ki végzi ? Pont.
2016. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Két jelentése van: Egyik amit gondolsz, hogy talán kamu.

Másik hogy borzasztóan beteg, jól írtam itt valaki előttem, hogy fokozószó. Nekem is kedvenc szófordulatom, nekem is voltak a saját hülye szóhasználatom miatt már álmatlan éjszakáim. Őt meg nem ismerem.

Ez amúgy kicsit hülyeség, mert én például rendszeresen szabira leszek beteg. Szerinted arról mit gondolhatott a munkáltatóm, hogy hopsz, szabi helyett beteget jelentek rendszeresen? vannak peches emberek.

Előre is köszönöm a lepontozást :D

2016. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel nagyon soka visszaélés. Az ilyenre rá kell beszélni szinte naponta azt, hogy beteges és otthon kellene pihennie, érteni fogja ...
2016. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"A munkáját addig ki végzi ? Pont."


Megmondom. A munkáját mi, a többiek végezzük a saját dolgonkun felül, többnyire túlmunkában, és a tökünk tele van a lógóssal, hogy helyette dolgoznunk.

A tökünk tele van azzal hogy másik kolleganő nem tud időben odaérni az oviba a gyerekért mert ott gályázik mikor már rég lejárt a munkaideje hogy pótolja ezt a lógós szart.

2016. máj. 19. 10:29
 9/23 A kérdező kommentje:
Mert ugye azt senki se gondolja komolyan hogy ha valaki mindig a hétvégéhez csatolva lesz beteg kb két hetes rendszerességgel és az összes egynapos céges rendezvényen is beteg (se előtte se utána de aznap igen) hogy az reális sztori.
2016. máj. 19. 10:31
 10/23 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek. Én meg azt útálom, aki bejön dolgozni és menekül a munka elől. Hidd el nem tegnap óta csinálja.
2016. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!