Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi jogon kötelezhet a multicég...

Mi jogon kötelezhet a multicég kötelező túlórára?

Figyelt kérdés
Mikor heti 2 nap pihenő mindenkit megillet, heti 40 óra az alap. Akkor mégis mi az, hogy az egyik pihenőnapomon KÖTELEZŐ dolgoznom?
2016. máj. 23. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert elrendelhető a túlóra. Nézz utána a munka törvénykönyvében. Igaz, visszaélni sem lehet vele, meg van határozva, hogy havi és heti szinten mennyi lehet (talán még éves szinten is) és ha jól tudom 48 órával előbb kell szólni róla. Gondolom a munkaszerződésedben is benne van, hogy bármikor kötelezhetnek rá...
2016. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért 6 nap munka 1 nap pihenő elég húzós fizikai munkakörben.
2016. máj. 23. 10:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2: Irodai munkakörben is, elhiheted. Csak ott nem fizikailag, hanem mentálisan fáradsz el a sok stressz miatt... Ettől függetlenül ez a való élet sajnos.
2016. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez multinak lenni.
2016. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"Azért 6 nap munka 1 nap pihenő elég húzós fizikai munkakörben."


Egyrészt a szellemi munka legalább annyira húzós, mint a fizikai - mindkettöben volt részem, szóval nem a levegöbe beszélek.


De ettöl függetlenül ezelött 35-40 évvel még természetes volt, hogy a szombat is munkanap és CSAK a vasárnap a szabad, azaz 6 nap munka 1 pihenönappal, és akkor senkinek eszébe sem jutott ezen problémázni.

2016. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Túl fiatal vagyok még ahhoz, hogy minden időmet elvegye a munka. HA ez így marad a munkahelyemen, leszámolok. Számomra elfogadhatatlan ez és ráadásul folyamatos műszak is van mellette.
2016. máj. 23. 11:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Régen még szombati iskola is volt, azt hogy bírtad volna? A túlóra elrendelhető, persze a szabályokat be kell tartani, és ki kell fizetni. Kifizetik? Az én munkahelyemen is volt olyan, hogy nagy volt a hajtás, a dolgozók fele meg lerobbant, betegen feküdtek otthon, a vevőink felé viszont teljesíteni kellett, őket nem érdekelte, hogyan, csak oldjuk meg határidőre. Üdv a való életben...
2016. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Túl fiatal vagyok még ahhoz, hogy minden időmet elvegye a munka"


Legyél nyugodt, öregen is ugyanolyan baromság az egész életét munkával tölteni az embernek, mint fiatalon.


Mindenesetre a meglévő lehetőségek közül lehet választani. Ha találsz olyan munkát, ahol nem kell nagyon sokat dolgozni, de fizet annyit, hogy meg tudj belőle élni az általad elvárt színvonalon, akkor jó. Ha nem találsz, akkor viszont szívás...

2016. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

A multik az esetek 99,99%-ában minden törvényt betartanak, a leírás alapján a te esetedben is.


Örülj neki, hogy nem egy kisvállalkozásnál van ez. Ott ki se fizetnék a túlórát.

2016. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mikor Tescoztam volt, hogy 6ot mentem egy huzamba utána 1 pihenő, aztán 5-t megint, aztán megint 1 pihenő, aztán hatot megint 1 pihenővel, aztán volt hogy 3-4 pihenőt kaptam egy huzamba. Teljesen kiszámíthatatlan volt.
2016. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!