Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy gyenge gimnáziumból ha...

Egy gyenge gimnáziumból ha továbbtanulok válhat belőlem ügyvéd?

Figyelt kérdés
Egyik olyan állás ez, amit szívesen csinálnék. Csak hogy egy gyenge gimibe járok. Ha nagyon jól tanulok és gimi után is továbbtanulok válhat belőlem ügyvéd?

2016. máj. 24. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Biztosan.

De én már most gimit váltanék.

Ha tudnád, mennyire fontos gyökeret tud adni egy jó gimi.

Egy évtized múltán is..

2016. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Érettségin mindenkitől ugyanazt kérdetik vissza, függetlenül attól hogy mennyire erős vagy gyenge gimibe járt. Ha ott jól teljesítesz (nagyon jól, a jogi karnak azért elég húzós pontszámai szoktak lenni), minden további nélkül lehetsz később ügyvéd.

Az egyetlen nehézség, hogy egy gyengébb gimiben előfordulhat, hogy esetleg nem vesztek át olyan mélységben egyes anyagrészeket, mint ahogy azt érettségin kérdeznék.

2016. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha bekerülsz, akkor természetesen igen. Nem a gimnázium szabja meg, kiből mi lesz -szakmára/hivatásra gondolok. De az egyetemen mindent adj bele -mindegy milyen szakra mész, akkor sok gond nem lehet.
2016. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Simán. Nem sokat számít a középiskola. Úgyis javarászt mást fogsz tanulni. Felvételire -már ha van még ilyen,én már idősebb vagyok,más világ volt- meg tudsz tanulni otthon is.
2016. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Lehet, majd gimit váltok.
2016. máj. 25. 06:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy, a szülővárosom szintjén viszonylag gyenge gimibe jártam, még is két diplomás mérnök lett belőlem. Sok ügyvéd, közgazdász, mérnök, tanító került ki közülünk és a legerősebb gimiből is jött ki olyan alak, aki utána nem volt hajlandó továbbtanulni.

Ez abszolút emberfüggő szerintem. Ha tudatosan készülsz a jövődre, magadért tanulsz és szorgalmas vagy, akkor bárki lehet belőled, akár honnan is jöttél.

Én semmilyen előnyét, vagy hátrányát nem éreztem a középiskolai tanulmányaimnak. Talán adhatott volna kicsit erősebb matek alapokat, de ezeket kénytelen voltam így is útközben magamra szedni az egyetemen.

Ezen felül megjegyzem a szakmai tárgyakkal eleinte sokkal könnyebben boldogultak azok, akik pl. szakközépiskolából érkeztek és már hallottak ilyenekről, míg én csak pislogtam, mint hal a zacsiban, mert nekem minden tök új volt.

2016. máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok bíztatást! Mindent megteszek ennek érdekében.
2016. máj. 25. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!