Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy az irodai dolgozók nem csinálnak egész nap semmit?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom, egész nap pörgés van, van, hogy enni sincs időnk, kell túlórázni is időnként, és igenis el lehet fáradni itt is.

Az úgynevezett barátnőm, aki ráadásul közel a 30-hoz soha még egy napot nem dolgozott, ilyeneket mond, hogy bele ne szakadj a nagy munkába, meg biztos nem kell megszakadni stb. és mindezt gúnyos mosollyal.

Anyám állandóan bemászkál, hogy kaját hozzon nekem. Bejön, 4-5 másodpercnél többet nem tartózkodik ott, csak leb*ssza elém a kaját, és abból megállapítja, hogy én nem csinálok semmit, csak nézek magam elé és bambulok. Azt már nem vette észre, hogy ott volt előttem közel 500 db átnézésre váró papír, amit a gépbe is be kellett vinni.

Ma átküldtek a postára, anyám épp ment a boltba, erre odaszól, hogy milyen jó nekem, hogy munkaidőben csavargok...

Amerre jár azt beszéli mindenkinek, hogy ő biztos nem csinálná ezt, mert inkább elmenne a helyemben 3 műszakos gyári munkára.

Komolyan mondom, annyira fel tudnak idegesíteni az ilyennekkel. Miért hiszik azt az emberek, hogy az irodisták nem csinálnak egész nap semmit?



2016. máj. 25. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert akik ilyeneket mondanak, azok még nem végeztek irodai munkát. Szerintem nem érdemes foglalkozni velük.
2016. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Shhh baby it's okay now, én átérzem.
2016. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A buta emberek hiszik ezt,sorry.
2016. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Dolgoztam óvodában, alapítványnál, rendelőben,stb... szóval több olyan helyen, ahol hosszú ideig szemtanúja lehettem, mit csinálnak az "irodisták".Nos,úgy látszik, te vagy a ritka kivétel, de akiket én ott láttam, azok tényleg nem csináltak semmit.Néha becsúszott egy-egy paírmunka, olyankor hőbörögtek, panaszkodtak egy sort, megcsinálták 10 perc alatt, aztán 7 órán át a facebookon rohadtak, na meg lögybölték liter számra a kávét.És ezért raknak zsebre kb 180 ezret havonta.Tényleg nagyrészük ingyenél.És hát az emberek a többség viselkedése alapján itélnek.
2016. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Előző munkahelyemen én is irodában dolgoztam, most éppen nem.


Szóval főleg számítógépen dolgoztam, és megkaptam hogy nem csinálok semmit, ki is akadtam! Aztán mondjuk ott hagytam a céget, részben az ilyen beszólások miatt is.

2016. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, van több viszonyitási pontom, sok helyen megfordultam már irodán, láttam ezt-azt.

Lényegében ez nagyon intézmény/cég/főnökfüggő, hogy mit vár el.

Pl állami helyeken folyton lappangást láttam, abszolút senki sem szakadt bele a munkába, folyton trécseltek, kávézgattak (meg ritkán dolgoztak is). De van ahol folyton van munka.

Én ahol dolgozom, ott is lappangás van, van amikor nincs semmi...

És sokan igy is gondolják hogy a papirmunka nem is igazi munka, és hogy milyen könnyű.

2016. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Akik ilyesmit beszélnek, szimplán prolik, hülyék ahhoz, hogy felfogják egy értelmiségi munkájának a lényegét. Én pl informatikus vagyok, a munkaidőm nagy részében ülök a gépem előtt és látszólag nem csinálok semmit, néha bepötyögök valamit a billentyűzeten. Na most ilyenkor gondolkodni szoktam, amit elég jól meg is fizetnek.
2016. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
Valószínű dolgoztak már irodában.
2016. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ valóban, hogy az ember hol dolgozik. A versenyszférában azért nem jellemző a lappangás (vagy nem olyan szinten, mint a közszférában). Egyébként én is így éreztem sokáig, hogy irodán milyen jó lehet lustálkodni... aztán bekerültem és vannak napok amikor elég normál tempóban dolgozni, de vannak napok, amikor a tökeimet is elhagyom.


Mondjuk nekem terepre is kell néha mennem, szóval...

2016. máj. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Én mindig közszférában dolgoztam (phd-m van), és azon belül is vannak különbségek. Dolgoztam minisztériumban, ahol elemzéseket írtam, és egy hétre egy elemzés jutott, amúgy a semmi. Ezért hagytam ott. Aztán átkerültem egy tudományos intézethez, ahol meg 0-24 munka, hétvégén is kutatni kell, foglalkozni a dolgokkal, hétköznap meg benn meeting, foglalkozások, irodai munka van.


Egyébként apám szakmunkás és azt vallja, az az igazi munka. Szerintem mindkettő igazi munka.:)

2016. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!