Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért üldözik/vetik meg...

Noblesse Oblige kérdése:

Miért üldözik/vetik meg ennyire a tetovált embereket a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés

Van egy nívós munkahely, ahol pl. több homokos ember is dolgozik, egyik vezető beosztásban is (itt most nem a bántáson van a hangsúly, hanem azon, hogy a homokosok is ilyen üldöztetett kategória társadalmilag, de legalábbis felemás a megítélésük). És ehhez a céghez jelentkezett felvételre egy ember, akit szépen kiszórtak, pedig nagyon jó volt az önéletrajza. A HR-es csak annyit mondott, hogy a tetkói nem férnek meg a cég profiljával. (egy kicsi kilógott a nyaknál)

Én nem értem, hogy a tetoválásnak mi köze van ahhoz, hogy az ember jó munkaerő-e vagy sem?

Nem egy embert ismerek, aki direkt olyan helyre tetováltat, ahol takarja a ruha a testét, mert a felvételin negatívan ítélnék meg.


Szóval én komolyan nem értem, hogy mennyivel rosszabb egy olyan ember, aki magára varr valamit, mint aki nem? Miért kizáró dolog ez?



2016. jún. 5. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ht ezt nem tudom én sem ol egy fizikai munkáknál, ezt már nem szabadna megvetnie senkinek sem a XXI században szerintem ennek már jóval elfogadottabb vagyok azt még talán meg is értem, hogy pl a normálisabb munkahelyeknél, azért ne legyen ilyen mint banki dolgozó, titkár, iroda, ügyintéző stb....
2016. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Azért had döntse már el a cég, hogy kit alkalmaz, a tetkós is maga dönthetett róla, hogy varrat-e vagy sem.
2016. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert erkölcstelen sokak szerint, és sok helyen a tetovált embert nem is szívesen alkalmazzák a vendégkör miatt. Én ismerek olyan cégvezetőt aki azt mondta egy tetovált srácnak akinek a kézfején volt tetoválás, hogy a raktárban dolgozhat de a vevőkhöz ki se jöjjön mert nem néznék jó szemmel.
2016. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Mert vevőüldöző. A tetkós embereket senki sem szereti.
2016. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Az európai tetoválásnak a története nem kulturális mint egyes népcsoportoknál törzsi népeknél . A rabszolgaság , kalózok , bűnözők ismertetője volt , szektatagságot ,megbélyegzést is jelent . A divathullámok és erkölcsi normák lazulása hozta a köztudatba . A lélektan szerint aki önmagát változtatja természetellenes és szükségtelen módon , az deviáns viselkedést mazochista személyiség vonást takar . Komoly cégek ügyelnek az önképre , nem kockáztatnak . A szűrés nélkülözhetetlen , mert aki magát kínoknak teszi ki az éretlen személy és megfontolatlan döntést hozhat vész esetén . Repülővezető esetén nem lehet több száz ember életét rábízni például . Fiatalkori tetoválások más kategóriákba tartoznak mint a felnőttként felvarrt folyamatos képregénnyé varázsolt bőr . Természetesen előfordul minimális hibaarány ,lehet tökéletes a jelölt, de ezt akár a túljelentkezésnél is ürügyként felhasználhatják .
2016. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Kinek mi a szimpatikus, illetve mennyire erős ellenérzést vált ki belőle. Én se vonzódom a tetovált emberekhez, de lett egy ismerősöm, akinek még a feje búbján is volt, vele nagyon jól megvoltam, na azóta változott a véleményem valamennyire.

Ha neki az tetszik, legyen, attól ő még ugyanolyan ember.

Csak tudom magamról is, régen hogy álltam ehhez hozzá, főnökként ezért viszonyulnék így az alkalmazottakhoz.

2016. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Aki tetováltat, tudja, hogy kiválthatja más emberek rosszallását, de ez nem érdekli. Hát akkor ne csodálkozzon!
2016. jún. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Mert az emberek ostobák és felszínesek. Hiába megy a propaganda miszerint a belső értékek számítanak, valójában ez sehol sem működik. Sajnos még mindig azon a szinten vannak megrekedve , hogy a tetovált ember bűnöző, szektás vagy valami szélsőséges politikai csoport tagja.


Talán 20-30 év múlva amikor már kihalnak azok akik ennyire korlátoltak a témát érintően, akkor talán jobb lesz a helyzet.

2016. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
20-30 év múlva az akkori 20 évesek hülyére röhögik magukat, ha meglátnak egy tetovált vén majmot. Legalábbis van rá esély!
2016. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, ez nem egy újkeletű dolog, amin meg lehet lepődni. Ezt előre lehet tudni, hogy amennyiben látható(!) helyre tetováltatsz, abban a percben búcsút mondhatsz jópár pozíciónak. Ha fontos a tetkó, meg a jó munka is, akkor varrasd tele magad olyan helyeken, ami ingből-nadrágból/térdig érő szoknyából nem látszik ki. Ha meg szembefordulsz a normákkal, akkor utólag viseld a következményeit a tetteidnek.
2016. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!