Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már szerencséd inkompeten...

Volt már szerencséd inkompetens főnökhöz?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataid? Mit tettél?
2016. jún. 6. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Volt, de azt én nem nevezném szerencsének. :-)
2016. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy inkompetens ?
2016. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2. Kiad egy feladatot, de nincs vele tisztában az mennyi idő vagy hogy kell elvégezni, milyen akadályokba ütközhet aki végzi, magyarán nincs képben.


Vagy nem tudja hogyan vezényeljen le egy ügyletet a munkásaival, nem a megfelelő utasításokat adja vagy nem megfelelő módon motivál.


Ilyesmire gondoltam.

2016. jún. 6. 13:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Hajjajj. De még mennyi. Mostanában azt látom, hogy egyre több az ilyen, mert:

- nem vezető típus, de vállalkozásba kezd, ahhoz meg kell alkalmazott

- protekcióval lesz vezető, nem azért, mert alkalmas


Én 3 ilyen főnökbe is belefutottam. Válogatás/besztof:

- sörtől bűzlően megy be leltárazni / számonkérni...l ugyanő spiccesen tárgyal leendő munkaerővel és ügyféllel is, aminek az alkalmazottak isszák meg a levét... mert pl. be van ígérve, hogy lesz váltás, mert az előző társát úgy rúgta ki a főnök, hogy nem gondoskodott váltásról, ezért többet kell dolgozni a többieknek... aztán kiderül, hogy az adott ismerős nem állandóra jönne, hanem csak alkalmaként, és ezt meg is mondta a főnöknek, de az spiccesen félreértette

- nem tud számolni, ezért mondja, hogy nem jó a leltár, mikor igen

- gyógyszer szed, ami az agyműködésére kihatással van, ennek ellenére nem adja fel, és mindenkivel ordít, amiért azt csinálják, amit mondott, NEM AZT, AMIRE GONDOLT

- káromkodik, mint egy kocsis, az ügyféltől kezdve az alkalmazottaira (ez főleg egy 60as nőtől elég demotiváló, de ilyen 22éves kis nyikhajtól is megkaptam anno diákmelóban)

- nyíltan aláz kollégát a többiek előtt

- az ügyfelekkel szemben nem korrekt, aztán ez a front office-os kollégákon csapódik le... bevállal 2 interjút ugyanarra a timeslotra, többször nem megy el megígért találkozókra, fontos és sürgős találkozóról fél órákat késik, mert előtte muszáj étteremben ennie.. elvárja, hogy megértse a fontos ügyfél, hogy nem ment fel Skype-ra fontos beszélgetés miatt, mert BEALUDT, rossz infót ad át az alkalmazottaknak

- elvárja az önkéntes túlórát olyanoktól is, akik ingyen dolgoztak 10! órát aznap

- nem elég körültekintő új munkaerő felvételekor, és amikor nem olyan volt a munkaerő, mint amit ő elképzelt, mindenkinek kibeszélte és ócsárolta, és szemtől szemben is szapulta... amikor amúgy nem a munkaerő volt szar, hanem neki voltak irreális elképzelései, és nem kérdezett rá a tapasztalatokra rendesen (a nő marketingesként dolgozott egy fesztiválon, erre a főnököm azt hitte, hogy tuti 2 perc alatt tud szerezni 60 szponzort egy másik fesztiválnak)

- nem engedte el a megbeszélt időben az egyik kolléganőmet, aki jogosan háborgott, mert tudta a főnök, hogy gyereke van, és ezért el kell indulnia időben, hogy elhozza az oviból

2016. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A mostani főnököm ilyen.

Nem akarnám bántani, mert jó abban amihez ért, de amihez nem ért és mégis úgy csinál, mint aki igen, az borzasztó.

Például, el kell készíteni egy weboldalat, tervezd meg, írd meg, tartsd karban, változtassál 26× rajta, mert sehogysem jó, tervezz arculatot, vezesd a közösségi médiákban, stb, stb. Azt hiszi ez mind megvan egy hét alatt és a folyamatos feladatok nem vesznek el az idődből szinte semmit, napi 10 perc elég is.

...

És asszed megfizet? Pff.. fel is mondok, amint tehetem és csináljanak amit akarnak. :D

2016. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jah, és mindég mindent elfelejt.

"Mondtam, hogy azt cseréld ki, az ne úgy legyen, elmondtam 5×." Hát nem mondta el. :D

2016. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És az ilyeneket ti hogy kezelitek? Az ilyen ember gondolom nem nagyon változik, de akkor mit lehet vele kezdeni? Rá kell hagyni? Vagy ti megmondjátok neki a véleményeteket, aztán lesz ami lesz?
2016. jún. 6. 14:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Az van, hogy engem irtóra idegesít.
2016. jún. 6. 14:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Én virágnyelven megmondom neki, ha azt látom, hogy a produktivitást és a cég jó hírét veszélyezteti (ha csaj szimplán idegesítő, megtanultam letojni), aztán ha tojik bele, akkor váltok munkát (szerencsére az én képesítéseimmel meg lehet / merem tenni).
2016. jún. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A mostani munkahelyemen ilyen van, méghozzá nő: szabályos kick-box meccseket vívunk. Van 1-2 embere, akikre hallgat (ők az Istenek neki), a többire csak akkor hallgat (akkor kell neki), ha nagy baj van, és ő azzal az X területtel nem boldogul. Hihetetlenül utálom, amúgy emberileg jó fej (lenne).
2016. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!