Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozik itt közületek valaki...

Dolgozik itt közületek valaki szállodában? Mesélne róla?

Figyelt kérdés
Londíner, recepciós, szobalány, gondoknő
2016. jún. 16. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Szobalány: én csak megprobáltam, sok munka, és gyorsan kell csinálni, +kaját adtak.napi 9 ora munka (Bp.)
2016. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi érdekel?
2016. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én hotelben dolgozok, mit szeretnél tudni?
2016. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan mit kell csinálni egy szobalánynak, gondnoknőnek. A gondnoknő az a szobalány főnöke? Állandóan megy utána és ellenőrzi, és ha valami nem stimmel akkor leüvölti konkrétan a fejét? A szobalánynál nincs gusztustalan dolgok(úgymint WC sz@ros, összehányva stb stb). Mennyire nehéz? Mennyire néznek le a vendégek és a kollégáid? A gondnoknőnek az igazgató a főnöke, vagy vagy van külön részleg vezető? Ő lenézi a szobalányt? Hány napot kell dolgozni? Milyen a fizetés? Van kellemetlen eset(rányitsz valakire stb) Honnan tudod, hogy mikor mehetsz be a szobába, van tábla, hogy most jöhetsz vagy nem?
2016. jún. 16. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgoztam, de sokszor voltam vendég: kopogj, és akkor nem nyitsz rá senkire. Alapesetben nincs kint a "ne zavarjanak" tábla, akkor kopogsz, majd vagy kinyitják, vagy nincsenek ott, mindenesetre bemehetsz. Ha kint van, akkor értekemszerűen nem mész be. Ahol eddig megszálltam, mindenhol úgy volt, hogy ha a reggeli takarítást kihagyattuk, akkor délután, mikor elmentünk, odaszóltunk telefonon, hogy akkor most lehet jönni és akkor küldték a szobalányt.


Lenézés nincs, vendég részéről miért lenne? Viszont néha biztosan fogsz furákat találni, egyszer hosszasan röhögtünk azon, hogy nyáron, indulás előtt a balerinacipőbe belelépve behintőporoztam a lábam és valamennyi hullott a szőnyegre is. És majd' megszakadtunk, mert biztos, hogy a szobalány első gondolata az ötcsillagos hotel fehér poros szőnyegét látván nem az lesz, hogy az ott Felce Azzurra babahintőpor...

2016. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szobalany takaritja a szobakat es a kozos helysegeket. A szobakban agyat kell athuzni, port torolni, ablakot pucolni, kitakaritani a furdot, porszivozni. Neha vannak undorito dolgok, pl. Osszeverzett agynemu ( pl. Ha verzik valakinek az orra), koszos WC, ilyesmi. A vendegre nem fogsz ranyitni, mert koposz, es kiabalod, hogy housekeeping. Aki meg nagyon nem akarja, az kiteszi a ne zavarjanak tablat.

A szobaaszony, vagy ahogy te nevezed, a gondnokno, ellenorzi a szobakat. A legtobb helyen ugy van, hogy szolsz, hogy kesz a 302, 303, 305, o meg megnezi, es szol ha valami nem jo. Azt utana kijavitod. Hogy ordit e azt nem tudom, aki nalunk van a legjobb fej, imadjak a szobalanyok ( en masik reszlegen vagyok). Nalunk a szobaaszony maximalis tiszteletet kovetel a szoblanyokkal szemben, es igaza is van, mert kemeny melo. Sem az igazgato sem mas reszlegvezetok nem nezik le oket.

2016. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es hogy kinek ki a fonoke az a hotel meretetol fugg. Nalunk vannak a szobalanyok, a szobaasszony, es az igazgato. Mas hotelekben meg lehet olyan hogy pl. Szobalany, felette egy valaki aki az emeletert felel, felette a housekeeping fonoke, es felette az igazgato. Pici hotelben meg van ket szobalany es kesz. Mindenhol mas.
2016. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is lenne két kérdésem a szobalányok felé. Az egyik, hogy mennyire nehéz elhelyezkedni? Mit néznek interjúnál? Kell protekció? A másik, minimálbért kaptok, ugye? :/


Nem tudom, ez a része mennyire érdekel, de én eddig pincérként és szakácsként dolgoztam hotelben (nyári gyakszi). A pincér nem volt olyan rossz, a szakácsot viszont utáltam.

2016. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy semmilyen különleges képesítés nem kell hozzá, hogy ellásd a munkád csak annyi, hogy rendesen megcsináld, nem árt a protekció. De ha te vagy az egyetlen jelentkező és kell az ember akkor megvan az esélyed...
2016. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!