Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munka mellett új munka keresés...

Munka mellett új munka keresés? Interjú egyeztetés?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 műszakban dolgozom. Viszont a helyettesítésem nehezen megoldható, bár elvileg elengednek ha kéreckedek.

Ha hívnak interjúra és mondanak konkrét dátumot, órát, akkor mondjam nekik hogy dolgozom és még el kell kéreckednem, (és visszaszólok, hogy jó-e az időpont), vagy hogy legyen???

Mert az lehet hogy még kínosabb, ha azt mondom, hogy persze hogy jó az időpont, utána meg mégsem tudnak elengedni munkából.


2016. jún. 17. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelzed, hogy jelenleg van munkahelyed, és ha nem tudod fixre mondani perpillanat mondjuk a holnap 3 órát, akkor megmondod, hogy nagy valószínűséggel megoldható, de még ma délután visszahívod, biztos, ami biztos. :)

Azt semmiképp sem csináld, hogy leegyezteted fixre, majd aznap derül ki, hogy mégsem tudod megoldani.

Ha meg nem jó a holnap 3 óra, egyeztettek másik időpontot.

2016. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
OKé, csak azért kérdem, mert már jártam úgy (régebben), hogy variáltam az időponttal (olyan programmal ütközött amit nem nagyon lehetett lemondani, de nekik is mondtam hogy mi ez) és utána már nem is kellett mennem.
2016. jún. 17. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen... De ha nem értik meg, hogy dolgozol és egyeztetned kell a munkáltatóddal azt a szabad 1-2 órát, akkor valószínű olyanok is.
2016. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, normális helyeken eleve felajánlanak másik időpontot, ha amit épp mondanak nem jó, erre is érdemes figyelni.

Volt olyan, hogy többen is szidtak egy céget a feladott hirdetése alatt a lekezelő stílusa miatt, amit már a telefonba megejtett az interjúra behívott jelentkezőkkel.

Konkrétan ott megadtak egy időpontot, és amikor valaki mondta, hogy az ilyen hamar sajnos nem tudja megoldani ( másnapra) a válasz az volt, hogy ha nem tudja megoldani, akkor igazából nem is szeretne dolgozni stb. ÉS mint kiderült mástól,a fizetés is nevetséges, kb rabszolgákat kerestek akik mindenre ugranak amit mondanak, kevés pénzért.


Hidd el, ha valahol egy alapfokú rugalmasság nincs meg, az később is olyan lesz és a munkatársakhoz való viszonyulásról is sok mindent elmond.Ne bánd az ilyet.

Nekem is volt, hogy nem volt jó a felajánlott, és volt olyan felkészült és profi a HR-es, hogy rögtön mondott is másik időpontot, felkészülve arra, ha esetleg nem az első. Ez a hozzáállás róluk mond el sok mindent, nem rólad.


Első voltam.

2016. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!