Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A hétköznapi munkavégzés a...

A hétköznapi munkavégzés a jobb vagy az hogy hétvégén is dolgozol néha de cserébe hétköznap van szabadnapod?

Figyelt kérdés
boltban dolgoztam idáig,ahol általában hétvégén is bent voltam,és nagyon nem szerettem.hiába volt hétköznapom szabad,párom dolgozott,barátaim szintén,postai dolgokat sem kellett soha intéznem mivel albérletbe lakunk és mindent a tulaj rendez.(igy maradt a főzés,takarítás) most ugy néz ki kapok egy irodai jellegű munkát ami H-P-ig tart.viszont reggel 8kor indulok és este fél7re érek haza (oda-vissza majd 2óra az út). ezzel semmi baj nincs,csak nem dolgoztam még igy. véleményeket kérnék vagyis tapasztalatokat hogy melyik a jobb hosszútávon? 21/L

2016. jún. 20. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi ügyintézni valód rendszeresen, akkor Hétfőtől péntekig terjedő munka jobb. Hétvégén legtöbben ráérnek, találkozni, munkálkodni a házkörül, ilyesmi. Ha meg el kell menni valamilyen intézménybe, akkor kérhetsz ki fél nap szabid és elintézheted.

Én személy szerint jobban szeretném, ha hétvégén lennék beosztva. Nekem nincsenek barátaim, és egyszerűbb akkor intézni mindent, amikor a legtöbben dolgoznak. Kevesebben vannak a községben, város mellett lakom.

2016. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sztrecskó ***** válasza:
szerintem hétköznap jobb, de azért ez nagyon sok idő, amit neked egy nap végig kell húznod... utálok utazni, főleg sokat és rendszeresen
2016. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én hétköznap dolgozok és szeretem. 8 helyett 7-kor kezdődik a munkaidőnk, így pénteken 13-kor leléphetünk. Ez a péntek délután éppen elég az ügyintézéshez, postához, stb. Ha olyan jellegű dolog van, akkor is el lehet kéredzkedni 1-2 órára, vagy végső esetben ki lehet venni szabit.

Szerintem sokat számít az, hogy az ember mindig fixen számolhat a hétvégéjével, az pihenő, el lehet utazni ide-oda, nem csúszkálnak hónapról hónapra a szabadnapok.

2016. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg a körülményektől függ.

Nekem speciel mindegy, ameddig nem 12-14 órás műszakokat tolok és van heti legalább 1, de inkább 2 szabadnapom. Mindkettőnek látom előnyét, hátrányát is.


Én most hétfőtől péntekig dolgozom.

Pozitívum:

- ha találkozni akarok ismerőssel, hétvégén jobban ráérnek, vagy legalább nagyobb esélye van, hogy találunk találkozásra olyan időpontot, ami mindkettőnknek jó... és párom is kevesebbet dolgozik hétvégén, több időt tudunk együtt tölteni

- a legtöbb rendezvény, ingyenes program hétvégén van

- egyben letudom a munkát, és egybefolyóan van 2 szabadnapom

- jobban nyomon tudom követni azt, hogy melyik nap ünnepnap, mikor kell bemenni dolgozni, mit értünk "7 munkanapig várjon" stb. alatt


Hátrány:

- bizony nehezebb elintézni a hivatalos ügyeket... nekem saját lakásom van, szóval nekem kell járnom csekket befizetni, bankba menni (az én bankomnál a netbank opció egy kalap kaki, és jobban szeretem személyesen intézni az ügyeket), de az is sokkal nagyobb logisztikát jelent, hogy az ember el tudjon menni fodrászhoz, kozmetikushoz, vásárolni meg egyéb ilyen ügyeket intézni függően attól ugye, hogy hol lakik (pl. csomó fodrász, kozmetikus vasárnap nem is dolgozik, szombaton 12:00-ig)

2016. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!