Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mehetnék el táppénzre...

Hogyan mehetnék el táppénzre a felmondási idő alatt? Lent

Figyelt kérdés
Épp ma számoltam le a munkahelyemen, három hét a felmondási idő, eddig sem volt leányálom, mert csesztetnek, akármennyire is próbálom odatenni magam, sorfeltöltőként dolgozom, 8-9 gépet viszek naponta egyedül, annak ellenére hogy ketten vagyunk, beszéltem már bent mindenkivel, és mégis én vagyok a hibás mindenért, a másik srácot egyszer nem cseszték le, hogy nem segít be, csak én és én, most pedig hogy megtudták hogy leszámoltam, mégjobban készítenek ki. Emiatt szeretnék elmenni a felmondási idő alatt táppénzre, többen azt mondták hogy számoltak már úgy le, hogy a felmondási idő alatt táppénzen voltak, de az én háziorvosom nagyon szigorú és próbálkoztam már nála de nem írt ki egy napra sem. Mit mondjak neki hogy kiírjon? Segítsetek, mert idegileg nem bírom már, egyszerűen már gyomorgörccsel megyek már be dolgozni napról napra. 22/F
2016. jún. 21. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az orvos jóindulatán múlik.

Mehetsz görcsös hasfájással egybekötött fosással az orvoshoz, de ha szigorú, képes elküldeni laborvizsgálatokra, és rögtön kiderül, hogy kamuztál.

Mehetsz hányás miatt is vagy nagyon erős migrénes fejfájással de ezekre is írhat további vizsgálatokat a doki.

De elmondhatod neki őszintén, hogy a felmondási idődet szeretnéd táppénzen tölteni, mert munkát keresnél. Ha szigorú ezt tuti elutasítja. (az én orvosom ezt az őszinteséget fogadta el, és ki is írt 3 hétre)


Ha az orvos semmiképpen nem ír ki akkor a munkahelyeden legyél laza. Te lábad már félig kint van, így sokat nem tudnak veled mit kezdeni, ha csak a saját tempódban a saját munkádat végzed el. Dolgozz a magad tempójában, ha lemaradnál, akkor mond azt nyugodt hangon a habzó szájú főnöknek, hogy

- bocsi, ennyi telik tőlem..de már nem sokáig kell elviselnetek..

majd csináld tovább a magad tempójában a melót tovább.

Mit tudnak csinálni azon kívül, hogy hisztiznek egy sort? Semmit. Pár nap múlva rájönnek, hogy vagy dolgozik a másik srác is vagy mindig lemaradás lesz.

2016. jún. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! El fogom mondani az orvosnak mindenképp hogy milyenek a mindennapjaim és meglátjuk, remélem hogy jóindulatú lesz. Nem sokat voltam nála, inkább anyum révén "tudom" hogy milyen, mert neki meggyűlt a baja vele párszor. Az a baj, hogy próbálom lazán felfogni a dolgokat, de egyszerűen már nem bírom elviselni ahogy ordibálnak velem napról napra, nyugodt vagyok, jó kedélyű, de ez már nekem is sok amit leművelnek már hónapok óta. A főnökséggel már beszéltem párszor, nem érdekli őket. Ha nem sikerül a táppénz, akkor valahogy kihúzom azt a három hetet, és nem fogok már megszakadni, eddig sem vették észre hogy én mennyit dolgoztam. Mástnem majd csinálgatom, közbe ahogy a másik srác is, én is eljárok a kollégákkal beszélgetni, hülyéskedni, a vezetőmnek ha ez nem tetszik belemosolygok az arcába és megmondom, hogy megmutatom milyen is ha nem akarok dolgozni, mert eddig végig azt hajtogatta hogy nem akarok dolgozni, holott elég ritkán állt meg a lemaradásom miatt egy-egy gép.
2016. jún. 21. 00:41
 3/4 Gábor19... ***** válasza:
Sikerült elmenned táppénzre? ám utolsó nap vágd pofán azt az illetőt.
2016. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült elmennem igen, könnyebb volt mint gondoltam, jó napja volt az orvosnak úgyhogy nem kellett könyörögnöm. Köszönöm a segítséget. Pofán vágtam szerintem azzal hogy nem járok dolgozni, szerintem most jóformán egyedül csinálja, maximum diákot kaphatott. A júniusi táppénzes papírt mikor kell kikérnem? Holnap már kiadják?
2016. jún. 28. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!