Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt el lehet...

Felmondási idő alatt el lehet menni táppénzre?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
igen
2016. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Új munkahelyen még addig nem kezdhetek amíg a régi munkahely ki nem adja a papírokat?04.27 en adtam be a felmondásom azt mondták 2 hét kötelező felmondási idő.akkor mi a pontos dátum amikor lejár?
2016. ápr. 30. 22:17
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

sokszor gondolkoztam már én is ezen.

tehát ha van 30 nap felmondási idő, az nem 30 munkanap, hanem 1 rendes hónap, 20-22 munkanappal.

ebből 2 hetet táppénzen tudsz lenni, ha olyan az orvos. utána vagy kiveszed a szabit, vagy visszamész 1-2 napra, és utána elmész újra táppénzre.

az én orvosom kiírna egy szó nélkül, csak mosolyogna, hogy biztos pihenni akarok. nem is kell tudnia, hogy felmondási idő van.

de ez jogilag tényleg nem jár semmivel? a felmondési idő ugye azért lenne, hogy a munkát le tudjuk adni rendesen, elvarrni a szálakat, betanítani az utódot, stb, de ezt tényleg ilyen egyszerűen ki lehet kerülni?

2016. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, ki lehet kerülni. Csak ugye ha nem vagy beteg, de táppénzre mész, az táppénzcsalás. Ez főleg akkor tűnhet fel valakinek, ha az egyik helyen táppénzen vagy, a másik helyen meg dolgozol rendesen. Még ez sem feltétlenül visszaélés, mert a keresőképtelenség munkakörtől függ, tehát nem szükségszerű, hogy ha az egyik helyen nem tudsz dolgozni, akkor a másikon sem. Mindenesetre ha valójában nem vagy beteg, akkor nem túl tisztességes dolog, és meg is lehet vele ütni a bokát.
2016. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem ütöd meg a bokádat ha táppénzre mész felmondási idő alatt. Ugyanis akár kimerültség miatt is kiírhat a doki. A lényeg, hogy amíg a felmondási időd tart, nem dolgozhatsz az új munkahelyeden, még úgy sem, hogy táppénzen vagy. Egyébként ez munkahelytől függő, mert ha valaki úgy lép ki, hogy voltaképpen barátként válik el a főnökétől, kollégáitól az valószínű, hogy nem megy táppénzre. Ha meg a főnök és a kollégák is egy szaralakok akkor persze, hogy elmegy, és tojik az egészre. Én léptem már ki úgy, hogy a főnök 3 hetet követelt, és 3 hétig táppénzen voltam. De léptem ki úgy, hogy végig dolgoztam a 2 hét felmondási időt..
2016. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű azért, mert a doki is csak addig mosolyog, míg az OEP ki nem vizsgálja, hogy jogosan lettél-e kiírva táppénzre. És ha kiderülne, hogy nem, akkor a dokinak bevonják az engedélyét és téged pedig elővesznek táppénzcsalásért. 2015 óta börtön jár(hat) érte, ezt jobb, ha tudod!
2016. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából az van, hogy 04.27. Től adtam be a felmondást az 2 hét ami kb 05.11 én jár le de azt szeretnék ha még a hétvégét ledolgoznám mert ez egy multi és pünkösd lesz és forgalom.de en azt már nem szeretném és 12 től már az új helyre mennék?visszatarthatja a papírt vagy mit csinálhat ha nem megyek?
2016. máj. 1. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:

az oep kivizsgálja... bevonják a doki engedélyét...


ember, ez nem életszerű. akkor vizsgálódnak, ha több hete, több hónapja van vki táppénzen. ha mégis becsúszna egy ellenőrzés, ki mondja meg, hogy az illetőnek akkor nem ment a hasa, nem volt megfázva?

a magyar egészségügy és igazságszolgáltatás nem dolgozik pár nap alatt. és a doki úgyis idegkimerüléssel ír ki... azt hogy bizonyítod, hogy nem volt ilyen?

2016. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az OEP akkor vizsgál ki ilyen ügyet elsődlegesen, ha a munkaadó erre felkéri. Van is menetrendje, táppénzcsalás gyanúja esetén 15,800 ft-os díj ellenében kivzsgálják és nem hetekkel később, hanem kvázi napok alatt.


Ilyenkor a táppénzen lévőt felkeresik, felülvizsgálják, ha nem egyértelmű a helyzet másodvéleményre kötelezően beutalják szakorvoshoz. Ami ennél is fontosabb, hogy a háziorvost viszont darabokra szedik és más ügyeit is vizsgálják. Ha valami csoda folytán heti 3x ír ki embereket "Idegfáradtságra" (már ha ilyen hülyeségre ki lehet írni valakit) akkor össze fogják akasztani a bajszukat.


Pont ezért már igen régen nem adnak csak úgy haibra háziorvosok sem táppénzpapírokatr hetekre. 1-1 nap még belefér nekik is, mert olyan gyorsan nem megy át az ellenőrzés, de 2 hétre haveri alapon szerintem nincs orvos az országban, aki kiír, ő ugyanis 2 év börtönnel és az engedélyével játszik!


Úgyhogy nem kell nyugtatni egymás lelkét, igenis komoly problémákhoz vezethet az ilyesmi.

2016. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8


Btw nem tudom voltál-e már hosszabb ideig táppénzen, de ha csak nem nyílt műtéted volt akkor nem fog egy orvos sem kiírni hetekre. Kiír egy hétre és előírja, hogy gyere vissza kontrollra, megnézi miként javulsz és max. újra kiír.

2016. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!