Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan priorizálnád a feladata...

Hogyan priorizálnád a feladataidat abban az esetben, ha van sok apróbb és néhány nagy, és nagyjából hasonló időt vesz igénybe a sok apró és a néhány nagy is, de egy munkanapba nem férsz bele, viszont mindegyikkel haladni kell?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A legrosszabb amit tehetsz, hogy egyszerre csinalod az osszeset. Fel kell allitanod egy sorrendet, ami szerint haladsz, es lehetoseg szerint egyszerre csak egy valamivel foglalkozni. Igy tudsz minosegi munkat vegezni, ha egyszerre 10 dolgon dolgozol az nem tesz jot.


Ha te nem tudod a prioritasi listat felallitani, kerj segitseget a fonokodtol. Mondd meg neki hogy ez a helyzet, ezek vannak, mondja meg, hogy milyen sorrendben haladj.


Ha ez a sajat vallalkozasod, akkor pedig el kell engedni a "munkanap" kifejezest mint olyan, es addig csinalni amig keszen nem vagy az osszessel!

2016. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Alkalmazott vagyok és vannak ilyen időszakok, hogy mindenkinek minden sürgős, és ezek között vannak pár perc alatt megoldhatók, de sok, meg hosszú órákat igénylők is. Amik nem halaszthatók másnapra, azt mindenképp aznap kell megcsinálni, ezeket előre veszem, addig oké, de a többit is meg kell csinálni.
2016. jún. 21. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem minden hetem ilyen...


Tuti van olyan munkád, ami elsőbbséget élvez, kezd azzal, vagy azzal, ami a legnagyobb bajt okozza, ha nincs kész időre. Utána jöhetnek a fontosak, amik ráérnek munkanap végén, de mégis kell. Az üresjáratokban, vagy amikor szusszani akarok két percet, akkor veszem elő a kis dolgokat, ami csak pár perc. Én általában így haladok, nagyjából mindig kész leszek így mindennel.

2016. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem minden napom más és más. Amikor azt gondolnám, hogy végre tudom mit fogok csinálni másnap, akkor jön egy meghibásodás, vagy bármi fontosabb, ami miatt nem tudok a betervezett feladataimmal foglalkozni, mert az felülír mindent.

Ez némi nyomás, de hozzá lehet szokni és egy idő után szerintem rutinból érezni a fontossági sorrendet.

2016. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Kicsit megzuhantam, próbálok másoktól ötleteket meríteni.
2016. jún. 21. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a teljesítési kényszert, szerintem ez a legfontosabb. Sokan vagyunk úgy, hogy több ember munkáját végezzük egyedül, ami egyszerűen nem fér bele egy munkanap 8-9 órájába. Senki nem várhatja el tőlünk, hogy dupla annyi időt töltsünk a munkahelyünkön és jó eséllyel meg sem fizetik.

Tehát... Minden áldott nap, minden új feladat beérkezésekor újra kell rangsorolni. Amiben éppen benne vagy, azt befejezni, majd a következő legfontosabbal folytatni. (Abban egyetértek, hogy nem kapkodunk egyik feladatról a másikra, az komoly hibalehetőséget hordoz. Szépen egyiket csináljuk a másik után.)

Munkakörtől függ, hogy mit nevezünk fontosnak. Nálunk pl. fontos egy hatósági ügy, mivel az határidős és nincs "bocs, hogy két nappal később küldtem meg", avagy fontosak a fogyasztók, hiszen szolgáltatunk és kötelezettségeink vannak feléjük. Fontos, ha meghibásodik valami, hiszen ha nem úgy szolgáltatunk, ahogy kéne, akkor a nyakunkba száll az atyaúristen is, ami senkinek nem hiányzik, főleg nem busás bírsággal. Minden más, cégen belüli, apróbb ügy várhat.


Ergo, amint a kezembe kapok egy feladatot, azt elhelyezem az aznapi rangsoromban. Ha fejben nem megy, akkor írd le milyen feladataid vannak, fusd végig és tedd bele a listába azt is, amit éppen a kezedbe kaptál. Nagyjából ennyi szerintem.

Ha valamiben bizonytalan vagy, akkor kérd a felettesed segítségét, kérdezd meg adott feladat mennyire sürgős.


Ne akarj egy emberként több ember lenni. Ha valaki megszól, mert nem végzed rendesen a munkádat, akkor dugd az orra elé a papírodat, hogy mennyi feladatod van és mondd el, hogy egyszerűen nem bírod utolérni magad.


Ismerős a szitu, de tanulható egy jó nagy adag lesz*rom tablettával (a teljesítési kényszerérzet ellen) és egy kis saját logisztikával.

Menni fog az, majd ráérzel és megtanulod kezelni is. Emiatt igazán ne borulj ki!

2016. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem emiatt vagyok megborulva, magánéleti gondjaim voltak hosszú évekig, amikből nemrég tudtam csak kimászni (anyagi okok miatt), kb. utolsó utáni pillanatban, nem sokon múlt, hogy nem omlottam össze teljesen, és ez nagyon kikezdte a türelmemet, koncentrációmat, ami a munkámnak is ártott. Lassan megy a regenerálódás, a kollégáim közül kevesen tudják. Viszont most a cég is rákapcsolt, és az én munkámat egyedül végzem, nincs, akivel közösen megoszthatnám, nem úgy, mint a többi részleg, nekem nincs igazi helyettesem, ha szabadságra megyek, a főnököm helyettesít többnyire. És ha dömping van, mindenkinek minden tegnapra kell, ami nem megy úgy, mint egy lazább időszakban. Ezért kellene valami jó trükk, amivel a saját dolgomat is meg tudom könnyíteni, és a kollégák sem jönnek reklamálni, hogy mi van már.
2016. jún. 21. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen trükk nem létezik. Valami alapján szelektálni és rangsorolni kell, senki nem mindenható. Olyan világot élünk, ahol az emberek 90%-a legalább 1,5 ember munkáját végzi.
2016. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Egy megoldás van: TÚLÓRA, de még így sokszor lemaradásban vagyok, így szerintem próbáld meg, hogy a nagyobb feladatok közé "kvázi" fefrissülésként megcsinálod a kicsiket. Nem veszi el annyira a figyelmedet sem. Ha egyszerre kezded el őket, több időt vesz igénybe, mint normális esetben.
2017. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!