Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért okoz nehézséges beszéd...

Miért okoz nehézséges beszéd közben a láthatatlan szó kimondása és még néhány hasonló szó?

Figyelt kérdés
Ha rákoncentrálok, sikerül szépen kimondanom, de egyébként nem
2014. márc. 1. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nehezebb szó a sok t és az ismétlődő a-k miatt.

Én a névszóragozást nem tudom kimondani, népszórakozás lesz belőle.

2014. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet valami lelki okból, valami, ami kapcsolatban áll ezzel a szóval, és ezért nem szívesen mondod ki.
2014. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha ilyen lelki okról van szó, akkor mit tudok tenni a javulás érdekében?
2014. márc. 2. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a természetesen szóval vagyok így, az 'rm' miatt, de ha jó előre figyelek, hogy az é-t elég kellően hosszan ejtsem, és nem kapkodjam el, akkor normálisan mondom. Lehet, hogy nálad meg az á-ra kellene csak figyelni, meg arra, hogy ne félj tőle, ha tudod, hogy az a szó következik. Azt hiszem, nem szabad megkülönböztetni a többit szótól, vagyis nem kell hagyni, hogy "különlegesebb" legyen, mint bármelyik másik szó. Az is lehet, hogy tudatosan minél többet kellene használni, hogy elveszítse "veszélyes" mivoltát.
2014. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 újra:

Kár, hogy itt utólag nem lehet javítani, szóval az előző ’normálisan’ megfogalmazva:

Én a természetesen szóval vagyok így, az 'rm' miatt, de ha vigyázok, hogy az é-t kellően hosszan ejtsem, és ne kapkodjam el, akkor normálisan mondom. Lehet, hogy nálad meg az á-ra kellene csak figyelni, meg arra, hogy ne félj tőle, ha tudod, hogy ez a szó következik. Azt hiszem, nem szabad megkülönböztetni a többit szótól, vagyis nem kell hagyni, hogy "különlegesebb" legyen, mint bármilyen másik szó. Az is lehet, hogy tudatosan minél többet kellene használnod, hogy elveszítse "veszélyes" mivoltát.

2014. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kizártam a lelki okokat, nem szerepelt ez a szó nálam így. De mégis csak népszórakozást mondok.
2014. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!