Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha Ausztriában szeretnék egy...

Ha Ausztriában szeretnék egy pékségben dolgozni, milyen nyelvtudás kell?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen A2es szintre saccolom a tudásom, írásban kicsit jobb, illetve hallásértésileg is jobb.

Szerintem megérteném, ami ott a feladatom, meg nem gondolom, hogy anyanyelvi szinten kellene, gyakorlat és rutin és menne az embernek az a tudás, ami oda kell...csak kérdés mennyire lenne elég nekik az A2 szint. Vagy pl akár konyhaikisegítőként. Mik a tapasztalatok? Természetesen szeretnék elkezdeni ismét nyelvsulit, jelenleg Aupairként dolgozok egy osztrák családnál lassan 9 hónapja, és most fogok eljönni onnan, de szeretnék mindenképpen kint maradni.



2016. jún. 23. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen nyelven, és mennyire folyékonyan kommunikálsz a gyerekekkel?

Mert ha 9 hónapja folyamatosan németül beszélsz a gyerekekkel szerintem imán lehet még jobb nyelvtudásod is.

Szerintem amúgy simán tudsz bárhol állást találni. Ha az osztrákok szívóznak (határ mellett ez sajnos előfordulhat) akkor meg tudhatsz próbálni kínaiaknál, japánoknál is melózni...

2016. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát németül, de csak 3 éves a kislány, viszont csaladdal is nyilván beszélnem kell. Úgy, amit akarok elmondom, igazv valamikor 1 szó híján inkább mutogatok...de többnyire itt hétköznapi dolgokkal elboldogulok.
2016. jún. 25. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!