Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában közép angollal és...

Ausztriában közép angollal és alap némettel + hr és infó végzettséggel esélyek?

Figyelt kérdés

Most megyek felsőoktatásba, HR szakon fogok tanulni, mellette programozni fogok okj-n. Az angol nyelvet nagyon szeretem, erős közép szinten beszélem. Németet már 4 éve tanulom gimiben, bár még nagyon érdekes megy :D. Alap szinten, mondhatni.

Mivel Ausztria itt van a szomszédban, sokan dolgoznak kint magyarok, szimpatikus az ottani felfogás és a pénzügyek, illetve az éghajlat is hasonló, gondolkoztam azon, hogy Ausztriában kezdjem-e majd el?

Mindenképp külföldön gondolkodom hosszú távon, az angol nyelvet részesítem előnyben, de Londonba nem szeretnék menni... Amerika pedig elég változatos, túl messze van, nekem furcsa az ottani élet, de annyira sokat nem tudok róla, túl nagy ország.

Ausztriában még külön tetszik, hogy közel van hozzá Svájc, Németország, Olaszország. Én imádom a tengerpartot, ezért is Ausztria, mivel nincs olyan messze a tenger, 3-4 óra út.


Bevallom, a német nyelv különösebben nem tetszik, nem használom, csak suliban. De előbb-utóbb el kéne kezdenem tanulni. Ausztriában van rá lehetőség, hogy ingyen megtanítják a nyelvet, mint sok más országban szokás?

Végzettséggel, és némi nyelvtudással milyen esélyekkel rendelkezik kint az ember?



2015. márc. 6. 02:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg a németed nem lesz használható, rendesen "pergő", addig a szakmád területén, pláne ilyen szakmákkal nagyon kevés esélyed lesz állást találni. Szóval, arra feküdj rá nagyon, nagyjából annyira, hogy már-már jobban menjen mint az angol. Kulimunkára nincs sok értelme kimenni.
2015. márc. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!