Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkahelyeket tudnátok...

Milyen munkahelyeket tudnátok ajánlani, ahol normálisak a kollégák (a főnökök is azok lehetnek), nem néznek a le a képzettség nélküliség és az egyetem nélkülözése miatt, és nem feltétlenül kérnek diplomát?

Figyelt kérdés

2016. jún. 27. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem munkahely függő, hogy milyen normálisak a kollégák/főnökök. Ez teljesen szerencse kérdése, hogy olyan helyre kerülj, ahol normálisak az emberek és van egy érett felfogásuk és világnézetük.

Egy boltban pl nem néznének le a diploma nélküliség miatt, mert nagyrészt a bolti dolgozóknak nincs diplomája.

Vagy te diplomások között akarsz dolgozni egyetemi végzettség nélkül?


Tudod, hol normális a munkahelyi légkör és a kollégák? Ha egyedül dolgozol.

2016. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó ha előre megtanulod a konfliktuskezelést, mert az ilyen hely nagyon ritka. Nem számíthatsz arra hogy majd burokban kezelnek, néha bizony lesznek összezördülések.
2016. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek hol lehetne találni egy helyelközel jó munkahelyet?
2016. jún. 27. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiatal fejlesztők csapatát nevezném jónak. Ők rendesek és segítőkészek, nem néznek le.

De nem tudom neked milyen végzettséged van.

2016. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Tényleg mi keressük meg az álommelódat, miközben itt ülsz a gép előtt és te tudod, mi is a végzettséged?
2016. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak egy érettségim van 3,5-ös átlaggal, ez pedig nem elég a továbbtanuláshoz, nincs szakmám, ezért dolgoznék.
2016. jún. 27. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor tanulj szakmát. OKJ?

Amúgy nyugodtan elmehetsz érettségizni mégegyszer ősszel, hogy jobb átlaog érj el és tovább tanulhass, ha azt szeretnéd.

2016. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen munkahelyet szeretnél? Szerintem itt az elvárásaiddal és a hozzáállásoddal lehet probléma.


Ha olyan helyre vágysz, ahová nagyjából csak diplomával lehet bekerülni, ne csodálkozz, ha mégis felvesznek, a kollégák furán néznek rád. Ők 3-5 vagy több évet dolgoztak ugyanúgy az egyetemen, hogy meglegyen a "papírjuk". Sok olyan dolog van, nem feltétlenül tárgyi tudás, amire ott tesz szert az ember. Nem mondom, hogy kevesebb vagy egyetemi diploma nélkül, csak azt, hogy picit tisztelt azokat, akik képesek voltak legalább 3 évet az életükből rászánni.


Pl. irodai munkák nagyobb részét nekik találták ki.


De hogy a kérdésedre válaszoljak: ha neked így jött le előző munkahelyeden, lehet, hogy a te "hibád" is. Valószínűleg nem tudtad úgy elvégezni a neked kiadott feladatokat, mint a többiek, és ezt te lehet, ennek tudtad be, hogy lenéznek. Pedig esélyes, hogy tényleg csak a munkádat "nézték le", és nem téged, mint embert. Ez üzlet. Aki jobban csinálja a munkát, azt tartják meg/azt "szeretik", aki nem annyira tapasztalt vagy ügyes, azt nem fogják mindenáron megtartani.


Szerintem próbálj reálisan keresgélni, mondjuk olyan helyen, ahol nem kérnek diplomát, csak érettségit.

2016. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*tiszteld
2016. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!