Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Annak aki egy farmon dolgozik...

Annak aki egy farmon dolgozik pontosan mit kell csinálnia?

Figyelt kérdés

Mert például vannak ezek a magángazdák mint például az rtl klubban szereplő Szilveszter gazda na most ugye biztos nem ő látja el egyedül az egész farmját biztos vannak kisegítő munkásai.

Na most azoknak ha állatokhoz vannak beosztva akkor kell trágyázni, megetetni őket, megnézni egészségesek-e ezenkívül még kell valamit csinálni az állatokkal?

Vagy hogy működik ez az egész? kemény fizikai meló?

Bocsánat ha hülyeségeket beszélek csak érdekelt a téma és nem tudtam hol nézzek utána...

Válaszokat előre is köszönöm!!!



2016. jún. 28. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
farmgazda kiosztja a feladatokat, a rabszolgái meg elvégzik azokat. trágyázás, etetés, kiterelés, stb. Nem keményebb fizikai meló mint az áruösszekészítés. Már nem a kőkorszakban élünk, ahol ásóval ásod a földet, vannak rá gépek.
2016. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Inessential ***** válasza:

#1

Már nem az ókorban élünk, ahol egy farmon rabszolgák vannak.

2016. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De azért gondolom külön munkások vannak beosztva az állatokhoz meg külön vannak akik a földet művelik aki az állatokhoz van beosztva az gondolom nem megy etetés után szántani a traktorral vagy igen?
2016. jún. 28. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
#2-es, valakinek azt a munkát is el kell végeznie.
2016. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Inessential ***** válasza:
Egy rendes farmon nem (rab?!)szolgák vannak, hanem munkások/dolgozók.
2016. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent szó szerint értelmezned :) Rabszolgát csak szinonimaként használták a keveset kereső alkalmazottakra.
2016. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval nagyon keveset keresnek körülbelül mennyit?
2016. jún. 28. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Az igazából attól függ. Nekem egyik ismerősöm nagyapja rendelkezik egy meggyessel és ott egész jól keresnek az alkalmazottak, mert a Sió-nak árulja a meggyet :D Viszont az egy meggyes, nem pedig farm. Szóval igazából nem tudom, biztos vannak jól fizető farmok, meg kevésbé jól fizető farmok is.
2016. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudjátok, hogy nálunk nincsenek farmok?

Amúgy meg mit lehet csinálni egy mezőgazdasági üzemben/területen? Ellátni az állatokat, művelni a földeket gépekkel, karban tartani a gépeket, de ha komolyabb cég, akkor van papírmunka is bőségesen, tehát ha irodista típus vagy, itt is találhatsz munkát. Van olyan gazdaság, ahol állatokkal és növényekkel is foglalkoznak, van, ahol csak az egyikkel.

A modern mezőgazdaság alapvetően nem olyan kemény, szerintem egy szalagmunka vagy 12 órás anyagmozgatás nehezebb (lélekben, illetve fizikailag), a gépek elvégzik a nehéz dolgok oroszlánrészét. Ami húzós benne, hogy a mezőgazdaságban nincs olyan, hogy hétvége és ünnepnap, cserébe télen nem sok munka van vele. Állattartásban durvább, mert ott télen is foglalkozni kell a jószágokkal, hajnali kelés, késő estig munka.

Ha van konkrét kérdésed, írj, van belelátásom a dologba családi gazdaság révén.

2016. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha van jogsid, a takarmány begyűjtésében is részt veszel. Amikor kijöttem németbe, nyelvtudás híján először egy tojásfarmon helyezkedtem el. Reggel lekapkodtam a futószalagról azt a közel 10.000 tojást, tálcáztam, bepakoltam egy Ducatoba, bevittem a telephelyre, ahol a lányok osztályozták, meg csomagolták. Én közben körülnéztem az 5 tyúkólban, (közel 20.000nm). Ha volt elhullás, összeszedtem, ha valahol kiégett egy égő, kicseréltem, ellenőriztem az automatikát, hogy a víz és takarmány rendben megérkezik-e, stb. Délutánonként bujkáltam, vagy kerestem valami látszatmelót. Esetleg ha kedvében akartam járni a séfnek, a hátaslovaknál kitrágyáztam, kitereltem őket a karámba. Kéthetente egyszer az alsó futószalagot bekapcsoltam valamelyik ólban, az kihordta a tyúkok alól a trágyát egy traktorra. Arra oda kellett figyelni, mert hajlamos volt megakadni a cucc, és akkor slagolni kellett. Attól eltekintve, hogy büdös tápszagú volt minden, egész jó kis meló volt, és baromi jól megfizettek. Talán maradtam volna, de asszonykám közben kapott egy testhezálló munkát 80km-el arrébb, így aztán eltoltuk a biciklit.
2016. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!