Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha apuka többet dolgozik,...

Ha apuka többet dolgozik, akkor neki semmit sem kell csinálnia otthon?

Figyelt kérdés

Anyuka is dolgozik, csak ő 8 órában, apuka meg 10-12-ben + fusizik.

Végül is logikus, hogy aki többet van otthon, az csinálja az otthoni teendőket, csak ez így nagyon-nagyon egyoldalú mindkét félnek.

Az apa rengeteget dolgozik, így teljesen jogos, hogy ő hazaérve pihenni szeretne, de ugye az anya is dolgozik, mellette ő hordja a gyerekeket oviba/suliba, ő intézi a hivatalos ügyeket, ő hordja orvoshoz a gyerekeket, na meg ott a főzés, mosás, takarítás stb és persze ő is szeretne otthon lazítani.

Szerintetek egy ilyen helyzetben mi lenne az a megoldás, ami mindenkinek jó lenne? Amiben apukának jutna pihenés, anyuka viszont nem érezné háztartási alkalmazottnak magát :)

Köszi!


2013. nov. 24. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha valóban kenyérre kell ennek a temérdek munkának (10-12 óra+fusi), akkor nem sokat lehet tenni, de ha extra igények kielégítésére, akkor azokból az igényekből kell alább adni. A felszabadult időt pedig lehetőleg aktívan együtt tölteni.
2013. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
10-12+fusi, tehát apa kb éjfélkor álljon neki porszívózni?
2013. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem kenyérre kell, a 2 alap fizuból is megélnének, csak olyan fusija van, amihez kell egy munkahelyi háttér is, anélkül egyelőre nem érné meg csinálni, viszont ha nem fusizik, akkor sosem lép előre, örökké csak alkalmazott marad. Most kell lehelyezni annak az alapjait, amiből később már önállóan is meg lehet élni, tehát sajnos ez egy ördögi kör :(

Van még bő 1 év a lakáshitelből, utána kicsit könnyebb lesz, havi 107e Ft-tal több marad a kasszában, akkor már elég lesz csak a mellékes is...

2013. nov. 24. 09:11
 4/17 A kérdező kommentje:

Hétköznap kb. 7-8 körül ér haza, reggel 6-kor megy. Esténként szokott még itthon dolgozni 1-2 órát, de ez nem mindennapos.

Porszívózni nem szoktunk hétköznap :)

2013. nov. 24. 09:13
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Egyértelműen annak kell végeznie a házi munkát, akinek tobb ideje van ra, tehat a feleségnek.
2013. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Az én férjem is hasonlóan dolgozik, 10-12 óra heti 6, néha 7 napon.. Ő segít nekem itthon a gyerkőccel. Este hazajön, eszik megfürdik utána játszik a gyerekkel, sőtt minden este ő fürdeti.
2013. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha 1 év csak a neheze, akkor azt már fél lábbal is kibírjátok. Én napi 12 óra + pluszmunka után biztosan nem várnám el a férjemtől, hogy otthon ott folytassa, ahol a munkahelyén abbahagyta. Más továbbá a megítélése az egésznek, ha a férjed a sasát pozíciója javítása érdekében gürcöl, hogy ne maradjon alkalmazott, és más, ha a terheket a család jövőbeli boldogulása érdekében vállalja.

Ha pedig 107 ezer marad meg, akkor az szerintem nem "kicsit" könnyebb lesz, hanem sokkal könnyebb.

Bocs, ha rosszul értelmezem helyzetet, de ha ez a pénz csak "kicsi", akkor ott nincs komoly anyagi baj, akkor szerintem felesleges ennyire hajtani. Ebben az esetben inkább a családot választanám.

2013. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Esetleg lehetne fizetni valakinek, aki hetente kitakarít.

Nálunk én még itthon vagyok gyesen, de mindent én csinálok, éjjel is mindig én kelek már a kezdetektől fogva, a férjem csinálná, ha megkérném, de egyszerűen nincs pofám hozzá, pedig ő "csak" simán 8 órát dolgozik, de látom, hogy fáradt amikor hazaér. Mondjuk a gyerekkel szokott játszani valamennyit, de háztartási munkára én sem kérném.

A másik meg, hogy túl nagy rutinja sincs benne, szóval lehetne utána újra kezdeni.

De a ti esetetekben ha van rá keret, akkor lehetne valakinek fizetni ezért, hogy megcsinálja.

2013. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos ez már évek óta így megy és egyre nehezebb meglátni a jót benne :(

Most is dolgozik, 1 körül jön haza, eszik, elvan a gyerekekkel és ennyi. Utóbbinak persze nagyon örülök (mármint hogy a gyerekekkel foglalkozik), csak ez a háztartási alkalmazott szerep nagyon-nagyon távol áll tőlem :(

Én úgy nőttem fel, hogy anyum-apum hétvégente együtt csinálták a házimunkát, együtt főztek, sokszor mi is segítettünk nekik, így sokkal hamarabb kész lett minden és a többi időt együtt töltöttük, kirándultunk, játszótereztünk, sétáltunk, rokonokat látogattunk vagy csak otthon voltunk és pihentünk.

A közös pihenés és a feltöltődés volt a hétvége lényege és nekünk így nagyon boldog gyerekkorunk volt. Én ugyanezt a példát szeretném továbbadni a gyerekeimnek, de már 7 éves a nagyobbik és szinte csak azt látja, hogy én főzök-mosok-takarítok-hordom őket ide-oda, az apjuk meg csak dolgozik. Szerintem ez rohadtul nem jó példa!

A hitel törlesztője az alap fizuja majdnem felét jelenti, tehát a "kicsit könnyebb"-et nem szó szerint kell érteni :)

Sajnos a fusija egyelőre kiszámíthatatlan, volt olyan hónap, amikor semmi nem volt, tehát a rendes melóját egy ideig ezért sem célszerű otthagynia.

Úgy érzem igazából nincs is megoldás arra, hogy családnak érezzük magunkat, ne csak 1 dolgozó és 1 háztartási robotnak... :)

2013. nov. 24. 09:43
 10/17 A kérdező kommentje:

8-nak: én már gondoltam erre, csak olyan igazságtalan dolognak tartanám, hogy ő akkor tul.képpen azért dolgozik, hogy nekem itthon ne kelljen???

Oké, az én fizumból is telne rá, de akkor is.

Ráadásul anyósékkal egy telken lakunk, vagyis látnák, ha valaki idejönne hetente takarítani, képzelem mit szólnának hozzá... :)

2013. nov. 24. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!