Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Frissen érettségizettként...

Frissen érettségizettként mennyire van esélyem viszonylag jól fizető, hosszútávú állást találni, főként Budapesten? Ha van, hol kezdjem a keresést? Viszonylag új vagyok a munka világában.

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 12:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha szalag mellé nem is, de nem fogsz jól keresni...tudom, én is így kezdtem két évvel ezelőtt, el kellett mennem dolgozni, és mit ne mondjak 3 havonta változott a bérem, összevissza...de sose volt annyi, hogy egyedül megéljek belőle.


Diákmunkát vállaltál már?

2016. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, én is érte számítottam ahogy mondtátok. Érettségivel nem sokra megy az ember. Valószínű, hogy épp lecsúszok az egyetemről, de az még odébb van. Amugy OKJ-s szakmát is néztem, mert ahogy mondták egy jó szakma felér egy diplomával. De mégis melyik az a szakma? Amivel el lehet jól helyezkedni és azért nem is keres rosszul?

Igen, vállaltam már diákmunkáskent régebben, de mivel már nem vagyok diák komolyra, hosszú távra gondolok..

Külföldet is megpróbálnám, de az is bizonytalan. Mondjuk ha ugy nezzuk minden az :D

2016. jún. 28. 15:55
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia! Korábban már írtam. Külföldet megpróbálhatod, mert jól keresnél, de akkor mindenképpen vidéki helyszínt kellene választani. Vagy esetleg hajóra menni dolgozni. Előbbiben van tapasztalatom. De ha OKJ-s szakmát lehetőséged van elvégezni, javaslom, mihamarabb tedd meg, mert nem lesz életed végéig ingyenes.
2016. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első két OKJ szakma ingyenes.

Nappalin 25 év alatt és az első szakma.

Második vagy 25 év felett már csak estin de még az is ingyenes. Estin nincs korhatár.

Második szakmát csak estin lehet.

2016. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! De jó, hogy írod. Erről nem is tudtam. Rögtön utána is nézek :).
2016. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!