Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet vita tárgya egy...

Hogy lehet vita tárgya egy munkahelyen minden évben a szabadságos napok száma? Hiszen ezt az mt szabályozza amit az mt mond annyi jár se több se kevesebb.

Figyelt kérdés

Minden évben megy a vita hány nap szabim is van, főleg nyáron. A szerződésben ennyi van szabadság a mindenkor hatályos mt szerint.

Vagyis tényező a szül év, a gyermekek száma, a tartós egészségkárosodás, a veszélyes munka és az esetleges pótszabi (pl gyermek születése).

Az Mt teljesen fix értéket ad, vannak szabis kalkulátorok. Ha én 40 vagyok két 16 alatti gyerekkel és nem tartós beteg. Akkor nekem 29 nap jár eggyel se több eggyel se kevesebb.

Azt hogy milyen rendben veszem ki nagyrészt (de nem kizárólag!!)a cég döntése.

Nem kizárólag vannak napok amikkel én rendelkezem. Ha kérem ki kell adni és pont.

Szabi el nem veszhet speciális esetben átvihető egy része más évre de az alap hogy tárgyévben kell kiadni és pénzben meg nem válható még akkor se ha én kérném. De nem kérem.


De akkor mi ez a vita évről évre hogy mennyi is az annyi? A főnök azt hajtogatja mint egy felhúzott papagáj hogy 20 nap az alapszabi 20 nap az alapszabi. Igen, annyi az alap de én már régesrég nem az alap kategóriában vagyok. Nekem +9 nap jár.


Mire véljem ezt? Évről évre nem adja ki évről évre megy a vita minden évben benyelődik X nap amit ki se fizet.


2016. júl. 2. 13:14
 1/8 A kérdező kommentje:

Sorry 29.... 34!!!!


[link]


szül év 1970

2016. júl. 2. 13:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez, máshol is így van, mióta változtak a törvények. Nejemnek, minden évben ki kell verni a balhét. Volt már, hogy 8-10 nap tűnt el. Mivel most már egy nap, nem egy nap szabinál. Órákba számolva, ide tolja, oda tolja a munkáltató és szépen kiderül, 14-16 napot van itthon és elfogyott majd 30 nap.

Én, személy szerint ejtettem a tologatott szabikra. Betegállomány és kész.

2016. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Betegállomány és kész."


Ehhez két dolog kell

- egy "haver" háziorvos

- és egy melóhely amely tűri a betegállományt


nálunk semmi perc alatt kivágnak ha betegállományba mész. ha meg ki nem adott szabi helyett mész beetgállományba akkor ... akkor tényleg pillanat alatt repülsz.

2016. júl. 2. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem leértékeltek budai multinál, mert influenzás lettem és betegszabadságot vettem ki a 42 fokos lázam miatt.

Legközelebb bemegyek fertőzni.

2016. júl. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Be kell lengetni a főnöknek, ha nem tudja, hogy kinek mennyi szabadság jár, akkor a munkaügyi felügyelőség szívesen segít :)
2016. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

na ja és amint a munkaügyisek kiléptek az ajtón te repültél és még az se biztos hogy a céget elmarasztalják mert

- kamu szabis papírok

- boríték a zsebbe

és minden rendben lesz.

Téged meg kirúgnak.

2016. júl. 3. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: és te jársz jól vele ilyenkor. Ilyen helyen én nem dolgoznék. Nagyon rá kell szorulni ahhoz, hogy ilyet elvállaljak. És előbb élek meg gyilkosságból.
2016. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ilyen helyen én nem dolgoznék"


Hidd el! Én se ! Meg a kutya se... ha lenne más.

De megjártam már a közmunkát is és tudod mit? Még van ennél a helynél is lejjebb. Azt hívják közmunkának.

2016. júl. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!