Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az emberekről, akik gyárban dolgoznak betanított munkásként?

Figyelt kérdés

Jelenleg én is gyárban dolgozom, egyszerű munkásként (20 éves vagyok).


Utálom mint a szart, de egyenlőre ez van, amíg meg nem szerzem a szakmám.


Viszont az ott dolgozó emberek már több évet, sőt évtizedet ott dolgoznak, mindennap ugyanazt a munkát végezve. Egy ilyen ember szerintetek élete végén elmondhatja majd magáról, hogy ő igazán élt, és büszke az életére? Egyáltalán az ilyen ember boldog ember, aki ilyen helyen dolgozik? Mert én úgy veszem észre, hogy nagyon nem.


És mindig úgy megy be dolgozni, hogy menne már haza, és rettentően utálja az egészet, sőt hányingere van az egésztől. Ez a cégnél dolgozó szinte minden betanított munkásáról elmondható. Aki kicsit magasabb beosztásban van (pl. csoportvezető vagy gépkarbantartó) az már egy kicsit jobban szereti, és talán a hivatásának is érzi, de még mindig szívesebben lenne otthon.


Úgyhogy én nem igazán tudom megérteni azokat az embereket, hogy hogyan képesek több éven keresztül ilyen munkát végezni. Ez nem karrier. Ez nem élet. Ez egy semmi, egy vicc! Nem is beszélve a légkörről és az undorító idióta emberekről, és az állandó értelmetlen és teljesen jogtalan csesztetésről, amik ilyen helyen vannak. Ráadásul a műszakbeosztás is iszonyat, 6 napokat mennek, szinte nincsenek is otthon, 3 műszak stb...


Sokan persze azzal magyarázzák, hogy a gyereküket kell eltartaniuk és felnevelniük, ezért nincs idejük normális szakmát kitanulniuk, és karriert építeni , mert nincs ideje munka mellet, vagy egyszerűen a meglévő szakmájában nem tud elhelyezkedni. Viszont azt elfelejtik, hogyha a gyerek is azt látja, hogy a szülő megalkuszik, a gyerek is hasonló sorsra fog jutni, hiszen azokat a viselkedésmintákat tanulja el a szülőktől.


Úgyhogy nekem az a véleményem, hogy ilyen munkát végezni csak addig lehet és addig jó, amíg az ember meg nem találja a hivatását, majd küzd és küzd ezerrel, hogy sikereket érjen el azon a pályán, amit kiválasztott magának.


Nektek mi a véleményetek?


2016. júl. 8. 11:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
85%
10 évig dolgoztam egy gyárban! Örülök hogy volt munkahelyem,hogy minden hónapban volt biztos keresetem! Nem vágytam karrierre sosem,azt hiszem életem utolsó percében sem azon fogok agyalni hogy milyen kár hogy nem voltam felsö vezetö,vagy cégvezetö vagy esetleg menedzser!
2016. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Én tisztellek ezért utolsó, félre ne érts - itt pusztán az olyan emberekről van szó, akik utálják a munkájukat, és mégis csinálják, nem változtatnak, pedig lenne lehetőségük. És itt jött a gyár a képbe, hogy a gyárban található a legtöbb ilyen ember betanított munkásként.
2016. júl. 8. 13:36
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden karrierista szeretne felsővezető vagy menedzser lenni. Én már azt is ebbe a csoportba sorolom, aki egyszerűen csak szereti vagy szeretné szeretni a munkáját és élvezi a hivatásával járó kihívásokat. Ez nem feltétlenül a menedzser munkakör és az se biztos, hogy az ilyen ember tele lesz alkalmazottakkal. Vagy hogy egyáltalán a vezetéssel foglalkozik.
2016. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
76%

"utálják a munkájukat, és mégis csinálják, nem változtatnak, pedig lenne lehetőségük"


Ezt honnan tudod? Nem látsz bele egy embernek sem az agyába. Van akinek azért nincs lehetősége, mert jobbat nem találna, van akinek elég iskolája nincs, van aki családos és gyerek és hitel mellett nem mer váltani. Aki egyedülálló és fiatal, mint te is kérdező úgy nyilván még vannak tervek, lehetőségek.

2016. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam: Az én meglátásom szerint mindenkinek van lehetősége, valakinek több, valakinek kevesebb, valakinek többet, valakinek kevesebbet kell dolgoznia a sikerért, ennyi. De mindenkinek van valamennyi esélye.
2016. júl. 8. 14:08
 36/40 anonim ***** válasza:
89%

Van aki azért nem változtat, mert...


...bátortalan

...mert szereti amit csinál

...mert a családi és anyagi helyzete nem engedi

...mert nem talál mást a végzettségével


Mert csak egy dolog ám, ha valakinek diplomája van, semmire nem garancia már az sem.

2016. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
80%

Betanított munkásként gyárban dolgoznak.

Ez egy elég kretén kérdés.

2016. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
66%
Kedves kérdező...véletlen nem a körösladányi Henkel gyárban dolgozol? :'D
2016. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
83%

32 éves nő vagyok. Magyarországon 10 évig kozmetikusként dolgoztam. Jelenleg egy csokigyárban dolgozom No.-ban. Óriási váltás volt ez az életemben. Sajnos a pénz nagyúr, muszáj volt bevállalnom ezt a munkát. A nyelvtudásom még kevés ahhoz, hogy jobb munkát végezzek ill.a szakmámban dolgozzam.

Magyarországi gyári élettről nem tudok véleményt alkotni, de itt No.-ban egy egyszerű munkás jó színvonalon tud élni (nem ócska autók állnak a parkolóban) de itt is

egyszerűek és sok esetben butácska emberek dolgoznak, akik életuntak, lusták. Kész szerencse, hogy nem értek mindent.

A gyári munka előnyei: kiszámítható munkarend, fix, pontosan érkező fizetés, nincs túlóra, ha mégis, nem puszira megy, szabad hétvégék,a szabadságok nagyobb részével rendelkezhetsz, céges rendezvények, bejelentett, törvényes rendezett munkavállalás, karácsonyi pénz, ingyenes munkaruha biztosítása, kevés felelőség, műszak után letojhatod mi volt aznap a gyárban, a szabadidődben élhetsz a hobbidnak.

Hátránya: 3 műszak felborítja a bioritmusod, zéró, önálló munkavégzés, monoton, a szalag gyorsasságávval kell dolgozni és igen el kell viselni az ostoba emereket. Sok nő együtt katasztrófa, menekülni ezektől a klikkektől. Én szünetben olvasok, amit munka közben feldolgozok + tervezek, figyelem az embereket és persze a nyelvtanulás miatt fülelek.

Én sem tudnék évtizedekig itt dolgozni, de bizonyos életszakaszokban roppant kényelmes tud lenni. Én ezt a munkát nem nyügnek fogom fel, hanem átmeneti megoldásnak, talán ezért is vagyok lelkes 1,5 év után is. Tudom, hogy amit csinálok tökéletes, átlátom a folyamatokat 2 lépéssel előrébb járok, mint a kollegáim, akik mellettem dolgoznak. Egyébként én viccesnek találom, hogy doboz hajtogatással ( technika óra) és csokipakolással 3x többet keresek, mint egy bejáratott, magasszínvonalú kozmetikai szalonban Mo.-on.

2016. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
43%
Szemet disznok!! Diakmunkaskent menten egy gyarba es mivel mar egyetemen tanulok. Nagyon nem nyeretemm el a szimoatiajukat.vegig basztattak mindennel es mindenert. A team koordinator minden rezdulesemet figyletem mikor fingok egyet. Kozbe meg en becsuletesen dolgoztam ezeknmeg sunnyogtak.
2016. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!