Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem fizetett ki a munkáltatóm,...

Nem fizetett ki a munkáltatóm, és a mai nappal átléptük a tárgyhónap 10. napját is. Mi a teendő, ha jogi útra szeretném terelni a dolgot?

Figyelt kérdés

Egy közeli ismerősöm Kft.-je számára végeztem el pár nap alkalmi munkát egyszerűsített munkavállalóként bejegyezve, az előző hónap elején



Az utóbbi két hétben már szinte minden nap felhívtam, azt mondta hogy megérkezett a számlájára a pénz a megrendelőtől, és kérdeztem hogy mikor fogja átadni a fizetésem, amire mindig azt a választ kaptam, hogy ő "elfelejtette", meg "majd intézzük



Elegem van a várakozásból, és kézhez szeretném kapni azt a pénzt, amiből nyaralni mentem volna a nyáron, és édesapám névnapi ajándékát fizettem volna ki


2016. júl. 10. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha szerződést nem írtatok akkor szépen, ügyesen lehúzott téged, viszont ha van szerződés meg tudod mindennel bizonyítani, hogy munkaviszonyban voltatok meg melót végeztél nála X napig, akkor általában a helyi Munkaügyi Bíróságon lehet panaszt tenni ilyen dologgal.
2016. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos semmilyen papírt nem adott erről, de egy elég nívós helyen dolgoztam, ahol az ottani technikai vezető tudja igazolni azt, hogy ott dolgoztam a rendezvény alatt



De ha semmilyen papírom nincs, akkor nem is tudom perre vinni a dolgot?

Magyarországon ezek szerint ez lenne a módi, hogyha valami nincsen lepapírozva milliószor (természetesen a munkavállaló intézze), akkor nem is kell kifizetni?

2016. júl. 10. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarok hangulatromboló lenni, de akkor ez most ingyen munka volt az ismerősödnek.. : /

Perre vinni, végül is lehet hogy perre lehetne vinni a dolgot, viszont így hogy nincs egy munkaszerződésed amivel igazolod, hogy ténylegesen munkaviszonyban álltatok így nagyon nehéz ezt bizonyítani.


Az a gond ugye a papír nélküliséggel, hogy így nem vagy szavahihető meg itt beüt a "Bármit mondhatsz" dolog, ezért fontos, hogy mindig legyen szerződés, hiába tudta a tech.menedzser vagy bárki hogy te ott dolgoztál, az sajnos nem elég.. Meg ha így vinnéd perre a dolgot, akár rád is üthetne vissza.

2016. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha a legnívósabb helyek nem akarnak időben fizetni, erről órákat tudnék mesélni...

Persze az nem fordult elő hogy nem fizettek ki, de mondjuk 3-4 hónapot simán ültek rajta.

2016. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!