Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy gyárigazgató helyettes...

Egy gyárigazgató helyettes hogy lehet ennyire logikátlan buta ember?

Figyelt kérdés

Egy ideje már gondolatban van hogy ott hagyom a multinál azt a helyet ahol vagyok, sima fizikai meló, de nincs jelentkező vagy ha van csak öregasszonyok, meg egy pár pályakezdő sulis aki nem talál melót hirtelen.

A héten behívatott magához(gondolom eljutott hozzá is hogy lassan elmegyek tőlük) megkérdezte az okokat, én pedig mondtam neki hogy szeretnék haladni az életben anyagi szinten is, de itt nem tudom megtenni. Megköszöntem a béremelésüket is, ami annyit tesz hogy eddig kerestem 120-at most kapok 140 nettót.

Ő jött azzal hogy családos emberek dolgoznak ennyiért, erre annyit mondtam hogy másnak a gyerek, család a fontos, nekem 24 évesen az hogy meglegyen az amit szeretnék, Ház, autó, persze hitelmentesen.

Örülök annak hogy a 7000ft-os bértelem költségét ők állják, meg dolgozó centrikus a cégük, de nem ezekből fogok élni, ebből még csak megélni lehet.

Viszonyításképpen felhoztam neki a tesóm unokabátyjának a helyzetét, aki szintén ilyen gyárban dolgozott, amint kapott egy telefonszámot egy ismerősétől, meg is próbálta, ez több éve volt, azóta vett egy házat itthon, tetőteret apránként csináltatta, az autót kint vette fillérekért és ugyanaz az évjárat ami itthon új autó árban van....

Egy itthoni munkáltatónak miért mindegy hogy mennyiért dolgoztat? Nyugatabbra egy takarításért is már több százezret adnak, nem 140 ezret.

Persze azért megkérdezte hogy mi a reális igényem a pénzt illetően, mondtam neki ha mindent figyelembe veszek magam körül akkor 350e ft, érdekes módon rávágta hogy ennyit fizetnek egy nálamnál két pozícióval magasabb beosztásért. Akkor mi értelme volt, leülni beszélgetni?


2016. júl. 10. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
140ezer netto az baromijonak számit itthon
2016. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Lásd az én kérdésemet, hasonló témában írtam ki tegnap. Ez a mentalitás az uralkodó itthon.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__793..


Amúgy hamarosan változtatniuk kell, mert senki nem fog nekik dolgozni. Vagy szedhetik a sátorfájukat és költöztethetik az egész gyárat Ukrajnába, vagy Boszniába.

2016. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Sok ember összerakná a kezét ha így kezelnék a munkahelyén. Van ahol ha kimész klotyira már cseszegetnek.

Mégis mit gondoltál több, mint a kétszeresét kérted, azért lehetett volna kis eszed.. Gyári munkáért mégis mennyi pénzt várnál el? Amennyit egy orvos kap?

Ha nem tetszik a rendszer, menj külföldre ha ennyire csak a pénz érdekel.

2016. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, a te személyiséged és tudásod olyan, hogy megérdemled a 350 ezret nettóba? Vagy csak egy törtető szemétláda vagy? ha megkapod a 350 ezret, akkor viselkedj is úgy. Szakíts azzal az éneddel, aki 120 ezret keresett, próbálj RENDES lenni,és nem szemétkedni másokkal. Legalábbis azzal ne, aki nem igényli. Különben nem érdemled meg a 350 ezret.
2016. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4: Vállalkozó vagy?
2016. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy ezt az egész létszámhiányt, párszor megsínylette a logisztikai rendszerük, egyszer össze is omlott, mert nem volt az elvégzendő feladatra ember. Volt aki műszakkezdésnél ott volt, utána haza ment mert rá akartak varrni még egy fő munkáját. A vége az lett hogy műszakvezető, azok helyettesei is szépen felvették a kesztyűt és velünk dolgoztak 8 órában végig, hetekig. Hol ott nem is lett volna feladatuk.

Engem talán azért néznek még valamibe mert bejártam a 3 év alatt mindig dolgozni, és kizárólag szabadság ideje alatt nem voltam bent, ami nagy szó mert vannak akik képesek betelefonálni hogy hánytak, szédülnek, nem tudnak jönni....

Szóval itt az lett volna a normális ha felajánlott volna kevesebb, az is megtenné de inkább kibúvót keresett.

Egyébként egy nettó 200 elég volna jelenleg, egyéni megegyezés alapján pedig nem pofátlanság magas összeget kérni, mert Nyugaton bárhol, 400-700e felett vannak a kezdő pénzek, mondjuk betanított munkára, és még nem is említettem az uniós gépkezelői kategóriáimat

2016. júl. 10. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nincs eleg ember egy gyarban cegnel az nem egyenesen aranyos azzal hogy tobb penz is van...
2016. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza volt, hogy tőle jóval magasabb pozikban kapnak 350eFt-ket, egy egyszerű gyári munkás soha nem fog 300.000 forintokat kapni (itthoni viszonylatban legalábbis) és ezzel nem is a gyári munkások vannak leszólva, csak egész egyszerűen azért a munkakörért nem jár annyi zsé.


Amúgy tény, nagyon alacsonyak/gázak a bérek itthon és a gyártóüzemek is egyre nagyobb sz_rban lesznek, mert tényleg nem vállalják már el az embereket azt a munkát sem, aminek a legfőbb oka (a szörnyű körülmények, meg pszichopata vezetőkön kívül) az alacsony bér. És hiába próbálnak javítani a helyzeten, eredményt csak béremeléssel érnének el, mert a kézhez kapott cash az egyetlen dolog ami fizeti a csekkeket meg fenntartja az embert.


Szóval hülyeséget egyáltalán nem mondott, egész egyszerűen menni kell másmerre, jobb pénzért ha boldogulni akarsz.

2016. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!