Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felszolgálóként dolgozok,...

Ha felszolgálóként dolgozok, tartanom kell zaklatástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok, egy idősebb (21 éves) barátnőmmel beszélgettem arról, hogy jövő nyáron diákmunkára mennék. Valahogy odáig jutottunk, hogy felmerült az éttermi munka, ezen belül a felszolgálás. Azt mondta, nem szeretné, ha felszolgálóként dolgoznék, mert egyes férfiak/fiúk zaklathatnak, méltatlanul beszólhatnak stb.

Nagyon megrémültem. Szükségem lesz a munkára jövőre, szeretnék dolgozni, nagyjából bármit, de még mindig csak 16 leszek. Én abban bízom (és lehet, hogy naiv vagyok), hogy ezek nem gyakoriak, és tudnék panasszal fordulni egy feletteshez. Erre ő azzal jött, hogy akkor meg kirúgnak. Vagy csak azt mondják, viseljem el.

Nem hiszem, hogy ő dolgozott már felszolgálóként, de mégiscsak idősebb nálam, lehet, hogy tanúja volt már a dolognak.


Tényleg így van ez? Mert nem szeretnék így dolgozni. Köszönöm a választ!


2016. júl. 11. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a barátnőd egy buta vészmadár. Esetleg hallott egy ilyen esetről, és azt hiszi hogy akkor mindenhol ez a tendencia. Ennyi erővel bárhol zaklathatnak, ahol emberekkel dolgozol. Pincér, kasszás, ügyfélszolgálat vagy akármi. Szóval szerintem ez így egy nagy hülyeség.
2016. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez annyira jellemző lenne, de 1-2 embernél bizony előfordulhat. És ezzel a felettes sem tud mit kezdeni, mert a célja, hogy a vendég maradjon és jöjjön vissza. Ha durván kiutasítják, akkor valószínű, hogy nem tér vissza. Szóval a felettesek segítségében ebben az esetben nem igazán lehet számítani. Inkább a "viseld el" vagy egy óvatosabb figyelmeztetés nézne a ki a parasztnál.

Annyival viszont előnyben lehetsz, hogy talán egy 16 éves lánynak nem tennének ilyen beszólásokat, mert elég gáz lenne egy 30-astól. Nem tudom, nézz körül alaposan a lehetőségek között és mérlegelj.

2016. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel ne menj ki az utcára se, mert ott is beszólhatnak, zaklathatnak full idegenek.

Én diákmunkáztam étteremben igaz idősebben (18 éves koromtól) és nálunk is volt, amikor egy-két illuminált emberke "nagynak" érezte magát és elkezdett kötekedni, de ilyenkor AZONNAL szóltunk bent és a szakácsfiúk lecsillapították. 2 évig voltam diákmunkán ott, és nagyon jó volt, összetartó munkaközösség volt. :)


22L

2016. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És nem is hagyja abba... Mondtam neki: ha tényleg erre kerülne a sor, anyám biztos "felvilágosított" volna ilyenekről (anyám túlfélt, nemi erőszakról is "kiselőadást" tart amint meglátja a tévében). Mérges vagyok rá, erre nem éppen egy baráttól számítottam. Semmiképpen nem hagynám, hogy hozzám nyúljanak, a kommentjeik meg nem érdekelnének.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2016. júl. 11. 19:49
 5/5 Kkicsii válasza:

Én pincérként dolgozok, illetve jelenleg is tanulok felnőttképzésen.

Alakra szoktak az emberek dicsérni, persze én konditerembe járok nap, mint nap mégis eddigi tapasztalatai szerint a férfi kollégáimtól több beszólást kaptam, mint a férfi vendégektől:-D

Egyébként helyfüggő is a dolog, de egy nagyobb étteremben általában tisztában szoktak lenni azzal, hogy nem kocsmában vannak és ahhoz megfelelően viselkednek:-)

L

2016. júl. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!