Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a dolgozók egymás után...

Ha a dolgozók egymás után hagyják ott a céget a megmaradóakkal nem kéne tisztességesebben bánni? Mert még durvábban bánnak velünk mint eddig!

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egymás után párolognak el az emberek és úgy tűnik nem igaz csak a főnök ugatja állandóan hogy 10en állnak sorba 1 helyért. Egyszerűen nem igaz. Vagy a kutya se jelentkezik vagy totál alkesz aki részegen jön már jelentkezni is.

Nem igaz hogy 10en állnak sorba. Lassan 1 se nem 10. Az ok marha egyszerű: pénz. Minimálbér. A kutya se jön el ennyiért. Főleg hogy nem 8 óra hanem 10-12.

Úgyhogy egyre kevesebb az ember ennek következménye a meglevőekre egyre több meló hárul. Túlróra túlóra hátán amit persze sose fizetnek szombatok ami nem lenne nap, de jönni kell és kapsz rá nagy semmit csak a fenyegetést hogy ha nem jössz kirúgnak…

Kirúgnak persze… mikor már most is a létszám legalább fele hiányzik és még azzal fenyeget hogy kirúg… és akkor ki fog dolgozni?


Szóval alig vagyunk és mégis úgy beszélnek velünk mint a kutyával. Fenyegetnek hogy kirúgnak, itt a nyár szabadságra senkit egy napra se el nem engednek….


Az a kérdésem, ah egy cégnek lassan elfogynak az emberei, és nem talál másikat (ennyiért nem) akkor a még meglevő pár szerencsétlen nyomoroncot nem kéne megbecsülni? Hogy legalább azok el ne menjenek?

Nem kérünk sokat csak mondjuk azt hogy ne 8 órás pénzzel legyünk benn 12-t, hogy azt a szaros pár nap szabit legalább kiadja, és hogy ne úgy beszéljen velünk mint az állattal

Ez sok lenne?


2016. júl. 13. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

látod így is megy a munka...

én az utolsó utáni lehetőségként mennék ilyen helyre...mások meg fél vagy egész életüket ilyen helyen töltik...mert nem mernek lépni...


23F

2016. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne korrekt emberséges ha belementek a szűkülő présbe , ti engeditek ezt neki . Elküldeni a fenébe és lelépni vagy feljelenteni . Amúgy ezt viszi a végletekig , értsd egyre több kínok egyre kevesebb stexért , pofátlanná válik és a felpofozásotok is be következik .
2016. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na az is megérdemli ezt a munkahelyet aki ott marad ezek után.
2016. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ès mièrt nem ugattok vissza? Hát most nem azèrt, de ti vagytok a hülye birkák is, hogy bementek szombaton melózni fizetès nèlkül. Hát noooormális?! Ha meg kirúgással fenygetőznek neked ott a munkaügy, szeretik ám a ki nem fizetett túlórákat, potya büntipènz.
2016. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen mesélte a barátnőm az alábbi történetet. Gyárban dolgozik, szalag mellett. Vele együtt a szalagon 22 ember dolgozik még, mindenki a maga feladatát végzi. A napi szidás, megalázás volt náluk is, hasonlóképpen mint nálatok. Ők is kevés pénzért 12 óráztak, és a fenyegetés állandó volt mint nálatok. Az a 23 ember összefogott. A "vezér" közölte a főnökséggel, hogy elegük van. Fizessék ki a túlórát, beszéljenek velük normálisan. Nem kell fizetésemelés, vagy seggnyalás csak bánjanak velük tisztességesen. A válasz, hogy kiröhögték majd újra és újra megalázták őket. Egyik nap közölték velük, hogy sürgős munka jön ami szűkös határidővel kell befejezni, így vasárnap is menni kell. A bejelentés másnapján senki nem ment dolgozni. A szalag ott állt üresen, mert hiába dolgoztak más szalagokon , nem tudtak annyi embert odatenni. Mind a 23 ember kilépett.

Elegük lett. A cég persze most kártalanításért perelni akarja őket, de a bíróságig nem jutott el a panaszuk.

Szóval így is lehet csinálni vagy lehet tovább tűrni..

2016. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Mind a 23 ember kilépett. "


Szép sztori de mi értelme? Mind bukta az állását ráadásul nem kirúgták őket hanem kiléptek így a végkielégítést is bukták.

Na most ha az a cél hogy bukjam az állásom az megy semmi perc alatt. De nem ez a cél.

Ennek úgy lenne értelme hogy mondjuk normális fizu leygen vagyis állás is maradjon.

2016. júl. 13. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:

A te érdeked a normális fizu, normális hangnem és biztos állás. A munkáltató érdeke az alacsony fizu, rengeteg meló és félelemben tartás. Azt nem mondom, hogy ez a normális, de ma ez megy. A birkák maradnak és tűrnek, akiben van egy kis kurázsi az megy.

Én azt mondom, aki ezt elviseli, tűri és úgy ugrál, ahogy... az megérdemli.


Én három hétig bírtam egy ilyen helyen. Megaláztak, kicsináltak 5 perc késésért, ami a busztársaságnak volt köszönhető, nem nekem. A legkomolyabb feladatom időpont foglalás volt a fodrásznál és folyamatosan azt éreztették velem, hogy egy senki vagy. Mindezek mellett még sz*rul is kerestem.

Volt aki ezt már 2-3 éve tűrte, mert beetették őket fejlődési, előrelépési lehetőséggel, leendő fizetésemeléssel, stb. Még mindig ott vannak, azóta sem lett ezekből semmi. Én jelenleg majdnem a négyszeresét keresem a munkahelyemen, mint amennyit ott kerestem, kaptam egy vezetői széket és felelősségteljes munkát. Emellett ami talán a legfontosabb: MEGBECSÜLÉST. Fontosnak érzem magam a munkahelyemen. Én úgy gondolom, aki mer, az így vagy úgy, de nyer. Aki nem, az meg ne sírjon!

2016. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Én úgy gondolom, aki mer, az így vagy úgy, de nyer"


Én meg úgy gondolom ez egy irtózatos baromság. Ha körbenézel dögivel láthatsz csődbe ment vállalkozókat boltosokat. Pl Ker Dolgozók Szakszervje szerint 10ből 7-8 válllakozás vagyis a ZÖME csődbe megy.


Na erre mit mondasz? Ezek az emberek akartak és mertek... és nyertek??? Dehogy. Olyat buktak mint egy ház.


Nekem is van a családban (volt) boltos aki mindenét beletette egy boltba. Csődbe ment bukta mindenét.

Ő mert. És nyert?

2016. júl. 14. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!