Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már kiborulásotok,...

Volt már kiborulásotok, veszekedésetek munkahelyen, ha igen hogyan kezeltek titeket utána és te hogyan kezeltétek a helyzetet?

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Egyszer a szállodában este egy 50 fős vacsorázott + bárban is voltak vagy 20-an.


Ez 2 pincérre + 1 tanulóra (rám). Ketten intézték a bárt, én pedig a vacsorát. Felpörögve bementem a konyhába jégért, és szólt a szakács, hogy kész van egy room service. Én pedig egy hangos "faxxomot" felkiáltással nyílvánitottam ki nem tetszésemet, hogy ma miért kell szobába rendeljenek. 3 percig ameddig összekészítettem a szettemet poénkodtak vele, mivel sosem káromkodom, utána pedig ment minden a maga útján.


22/F

2016. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem volt ajtócsapkodásom. Némi vállvonogatós hisztim volt pár napig, de az (szerintem) jogosan, mert a főnököm 2 percenként változtatgatta a véleményét, hogy melyik feladat is a fontosabb. Mindenki megértette körülöttem, hiszen látták mit élek meg, csak a főnököm nézett rám hülyén, de egy szót sem szólt. A többi kollégám azt mondta igazam volt és teljesen átérezték sőt... szerintük jól tettem, hogy hisztisen vissza vissza szólogattam a főnökömnek, hátha észreveszi magát.
2016. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Volt. Úgy ordibáltunk a főnökömmel egymásra, hogy az emeleten is hallották.


Ez pénteken történt, hétfőn természetesen megkapta a felmondásomat.

2016. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 15. 18:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A legdurvább egy nyaraláson volt. Három év után végre akkor vettem ki a szabimat, amikorra terveztem. Család felpakol, irány a Fertő tó. (Akkoriban még nagyon felkapott, jó hely volt) Még ki se cuccoltunk, már jött a portás, hogy telefonon keresnek. (Mobil még nem volt.) Szóval a főnököm valami sosem létezett közműtérképet keresett rajtam. Na, akkor nagyon berágtam. Az egész üdülő, hallotta, amikor azzal búcsúztunk el egymástól, hogy lehet, hogy rokonok vagyunk, mert nagyon hasonlít az apám fäszára.

Egyébként nagyon jó fej volt, csíptük egymást, de időnként az agyamra tudott menni.

2016. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Egy idióta kolléganőmmel (most már csak volt kolléganőmmel), aki aznap már harmadszor kezdett el velem ok nélkül veszekedni, de azon a héten, mikor ez történt, már vagy huszadjára kötött belém (többségében ok nélkül), ordítoztunk az alagsori öltözőben (szerintem 2 emelettel feljebb is hallani lehetett). Fél óra múlva már nem voltam a munkahelyemen és másnap üzentem is a főnökömnek, hogy többet nem is megyek...
2016. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Kiborulás nem, de sokszor hangosan kell kiállni magamért az XY egyetemen, megyünk klinikára dolgozni, műtőbe stb., és ilyen megjegyzéseket tesznek, hogy "nézd már milyen bamba pofája van" meg hogy "semmire sem vagytok jók" stb. Nagyon meg vannak lepve, amikor kinyitom a szám és elmondom, hogy egy egészséges munkalégkör nem ilyen, és ha nekik ez a normális, baj van. Hogy bármit megcsinálunk, amire megtanítanak és amit megmutatnak. Persze, öreg profok meg intézetvezetők más tészta, ott a kissé csípősebb humor marad, nem akarja maga alatt vágni a fát az ember, ki tudja, hol fog később dolgozni.

Kell az önkontroll. Egyenrangú munkatársakat meg viszonylag könnyű lerendezni egy nyilvánosabb és racionálisabb "mondd el kérlek, mi a problémád, mert a kötekedésed zavar a munkámban" eszmecserével.

2016. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Orvosira jársz? Ha igen, akkor én azért nagyon irigyellek.Én már megbántam,hogy nem próbáltam meg most meg már késő. :(
2016. júl. 17. 15:51
 9/11 Yehudina ***** válasza:
77%
Igen, volt és nagyon emlékezetes is marad. Olyan munkakörben dolgoztam, ahol külföldi munkára kellett minősített hegesztőket és egyéb szakmunkásokat, kizárólag az igazgató külön engedélyével kiküldeni. Egyeseket - a legjobbakat - sokszor visszakértek a külföldi fővállalkozók, akiket másnap feltettünk a vonatra, v. repülőre és már mehettek is. Egyik alkalommal pénteken kaptam egy tel.hívást Ausztriából, hogy XZ-re azonnal szükség lenne, és ha lehet, máris induljon, vagy legkésőbb a hétfő reggeli vonattal menjen ki. Igazgató persze lőtávolon kívül volt, így a főmérnököt kérdeztem, vajon mit lehet tenni ilyen esetben. A titkárnője épp a hétfői listát állította össze, meghallotta a beszélgetésünket, és elsőnek felírta XZ nevét, mondván, ha az osztrák fővállalkozó azt az embert kéri és azonnal, akkor annak menni kell. Fel is hívták telefonon, hogy készüljön. Késő délután l az igazgató visszaért valahonnan és azonnal raportra hívott. Azt kérdezte, vajon mit fizetett nekem az az ember, hogy felkerült a listára? Mi? Ki? Nekem fizetett? Ezt kikértem magamnak, miután soha egyetlen egy embertől még csak egy tollat se fogadtam el ajándékba, arról viszont tudtam, hogy az igazgató rendszeresen elfogadott, sőt kért és kapott igen értékes ajándékokat. Szó szót követett, mire én annyira kiborultam a a gyanúsítás miatt, hogy közöltem az igazgatóval, hogy engem ott többet nem lát. Kilépek és kész. Kifelé menet becsaptam az ajtót, amelynek az üvegezett része nagy robajjal kitört. Bementem a saját szobámba, összecsomagoltam a saját dolgaimat és kezdtem kivinni a kocsimhoz. Kollégáim el se tudták képzelni mi történt, és amikor azt mondtam, hogy "kilépek", azt hitték viccelek. Viszont a harmadik forduló után már látták, hogy élesben megy a dolog, úgyhogy tőlük röviden elköszöntem, de mondhatom, búcsú nélkül hagytam ott ezt a rohadt, korrupt bandát. (A titkárnőnek eszébe se jutott, hogy magára vállalja, hogy ő írta rá a listára a nevet. A főmérnök is hallgatott, mint szar a fűben.) Ahogy beültem a kocsiba, eleredt az orrom vére, úgyhogy egyenesen az orvosi rendelőbe mentem és 3 hónapi betegállományság után új munkahelyen kezdtem a pályafutásomat.
2016. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jól tetted utolsó, én is valószínűleg ugyanúgy cselekedtem volna a helyedben. Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 21. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!