Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fontos! Nem tudok dönteni....

Fontos! Nem tudok dönteni. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves fiú vagyok és jövőre érettségizek. Van több dolog is ami érdekelne, csak gondoltam vannak akik jobban átlátják ezt az egészet és tudnának nekem ebben segíteni.


Tehát először is a tolmácson gondolkoztam. Mivel édesapám orosz, édesanyám pedig magyar, már alapból van 2 nyelv amit anyanyelvi szinten beszélek, valamint angolból most szombaton fogok vizsgázni, és szerintem menni fog. Legalábbis a tanárom mondta, hogy nagyon jó az angoltufádom és szerinte simán átmennék. Valamint szoktam blogot írni magyarul amit a végén angolra is lefordítok, valamint külön oroszul is szoktam írogatni. Ezt főleg azért kezdtem el, mert tudom mind a 3 nyelvet használni és esetleg ha valamit rosszul írok (magyarul is elő szokott fordulni) akkor ki tudnak javítani. Szóval igen, ez az egyik amelyik érdekel.


Valamint érdekelnek az állatok is. Imádom őket, van 2 kutyám és komolyan mondom bennük gyakran több érzés van mint egy embernek..


Kiskorom óta focizok is, de ugye ez sajnos olyan amit csak egy bizonyos kor után abba kell hagynom mindenképpen. Valamint kosárlabdázni is szoktam, de ezzel ugyanaz a helyzet mint a focival.


Amúgy nem tudom mennyire számít, de jó vagyok matekból is, az osztálytársaimnak is szoktam ebben segíteni, szóval ebbe az irányba is el tudnék menni.


Szeretek utazni is. Miután magyar és orosz állampolgár is vagyok, így mindig is sokat tudtam mindkét országban elmenni ide-oda. De nagyon szeretek más helyekre is elmenni, jó a tájékozódó képességem van.


Ezek alapján mik azok az állások, amik szóbajöhetnek? Ha esetleg kevés információt adtam meg, akkor nyugodtan kérdezhettek.


Köszöntem :)


2016. júl. 21. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a turizmus számodra megfelelő lenne.

Ebben van utazás, állatok, természet. A nyelvnek és a matematikának is hasznát fogod venni.

2016. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Hat, ezek eleg jo dolgok igy kezdetnek. egyaltalan mi az, ami erdekel? Ha jo vagy matekbol es szereted is, akkor mehetsz kozgazdasznak, aminek egy csomo iranya van: konyveles, penzugyek stb. Elsosorban abbol indulj ki, h milyen tantargyakat szeretsz, m a nyelv az csak egy plussz raadas ahhoz, h a diplomaddal majd esetleg kulfoldre menj, vagy nemzetkozi cegnel heyezkedj el.

A tolmacs is jo, de ott a nyelveket nagyon magas szinten kell tudnod ahhoz, h jol keressel tolmacskent. A szinkrontolmacsoknak pl idoszakosan vizsgaik vannak meg a munka alatt is, allandoan magas szinten legyen a nyelvtudasuk.

Nyithatsz fordito irodat is. Ehhez szerintem nem kell diploma, bar ha az adott nyelvekbol van bolcsesz diplomad, az is hasznos lehet. Mondjuk en bolcsesz kart tuti nem vegeznek, m a mai vilagban nem sokat er. A fordito irodahoz mondjuk tobb nyelvet ajanlott ismerned, legalabb 3-at, 4-et ahhoz, h el tudd tartani magad...Igy elsore ezek jutottak eszembe.

2016. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végezz el egy gazdasági iskolát vagy gazdaság-informatikát, tanulj meg még egy nyelvet és nyiss fordítóirodát. Ehhez nem kell nagy befektetés. Illetve ebből az irányból el lehet indulni több felé.


A turizmusban nincs sok pénz, ezért nem ajánlom. Illetve nem is tanítanak sok mindent, majd a végén ülnél egy utazási irodában vagy egy hotelben recepciósként.

2016. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Hozzáteszem hogy a helyedben angol szakra mennék. Én is azon tanultam és nem bántam meg.
2016. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!