Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti képesek lennétek otthonról...

Ti képesek lennétek otthonról dolgozni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm otthonról dolgozik, kb egy éve. Áll´<tása szerint nagyon jó így, mert általában van annyi ideje munka közben, hogy elmosogasson, mosson, teregessen, akár felmosson, szóval a házimunka nagy részét elvégzi munkaidőben, plusz nem kell korán kelnie, esőben-fagyban kimennie. Ez mind jó is, néha én is örülnék ennek, akár 2 hétig egyhuzamban is. Utána viszont megbolondulnék. Reggel elmegy a férje, és amíg haza nem ér, nem szól hozzá senki egész nap, leszámítva a munkához kapcsolódó telefonokat. Én ezt nem bírnám. Azért a munkahelyen csak beszélget az ember, viccelődünk, néha hoznak egyesek sütit, nagy általánosságban elmondható, hogy jó a hangulat. De minden áldott nap reggeltől estig otthon ülni... nem kompenzálnák a fent leírtak sem. Mondjuk az ismerősöm nem is egy partiparc, nem nagyon járnak a férjével sem sehova. Ti bírnátok?
2016. aug. 8. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
persze, h képes lennék, nekem is van 2 ismerősöm is, akik honlap fejlesztéssel foglalkoznak, szintén otthoni meló, álmaim munkája lenne:)
2016. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én általában otthon is állandóan beszélgetek skypeon, ha épp nincs hangulatom akkor nem, de mindig van partner rá...

játék, munka (programozás) közben simán van állandó téma, tehát nem 2 unatkozó ember beszélget, hanem csinálunk közösen valamit...ha meg annyira akarok tudunk találkozni munka után...


23F

2016. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bírnám bizony, élvezettel csináltam is már. Hátam közepére kívántam a tolakodó pletykagépeket "mit főztél, hol voltatok, hozz képeket az esküvődről, miért nincs gyereketek, miért oda mentek nyaralni, mikor éltek nemi életet, stb" mindezt persze jópofinak beállítva. Brr. A beszélgetéseket lehetőleg tartalmasan, a barátammal szeretem

lebonyolítani, ez a fajta "csevegés" a munkatársakkal engem csak kimerít, untat. Plusz a vetélkedés, ki mit visel, ki mennyit költ, kinek a férjéé a legnagyobb... (mármint az autója... ) utáltam.

2016. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van bennük mind valami... Ezt a versengést meg felesleges csacsogást én is utálom (nőként), de annyi spontán poén van, vagy csak így beszélgetünk a világ dolgairól. Meg úgy mégis, látok embereket, köszönök a portásnak...
2016. aug. 8. 15:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már több mint egy éve dolgozom otthonról. Néha nekem is hiányzik az emberi kommunikáció, de megoldom, pl. feljövök ide :) Telefonon szoktam beszélni emberekkel. Irodai humorokhoz nem mindig van kedve az embernek, főleg ha nem vagy egy hullámhosszon a kollégákkal, úgy kifejezetten fárasztó.
2016. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Képes is vagyok. Örülök hogy nem kell bájologni a sok idiótával.
2016. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Én igen is meg nem is, attól függ mit kell csinálnom.


Egyrészt, ha irodába kell mennem, akkor ugyanúgy bent ülök, ugyanúgy elmosogatok, rendet rakok magam körül, max boltba tudok leugrani és ugyanúgy egyedül ülök bent egész nap...akkor már mindegy lenne itthon lenni.


Másik mikor sokan vannak körülöttem, mindenki próbál rám sózni feladatot, folyton keresnek valamit, segítség kell ez kell az kell. Vagy csak szimplán pofáznak reggeltől estig, és nem tudok koncentrálni. Szeretem a jó hangulatot, de néha átmegy bazáriba, és olyankor zavaró hogy nem tudok haladni.


Arról nem is beszélve, hogy feleslegesen megy a levesbe napi 2 óra utazás, reggeli esti készülődés, stb. Fel kell kelnem 6-kor, hogy 8-kor elkezdhessek dolgozni. Itthon elég lenne előtte 10 perccel kelni, bedobni a reggeli kávét és mehetne a hajtás.

2016. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez lenne ideális. Utálok emberek között lenni, minden nap kötelezően elindulni valahova. A saját tempómban haladva, egyedül vagyok hatékony.
2016. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ideális munkahelyen jó a légkör, csak sajnos kevés az ideális munkahely. A legtöbb helyen egymás fúrása meg meg a pletykálás meg utálkozás, nem az, hogy jókedélyűen elcsevegünk, amíg dolgozunk. Otthon dolgozni sokkal kényelmesebb. Úgy osztod be az időd, ahogy akarod. Olyan zenét hallgatsz, és olyan hangosan, ahogy akarod, nem fogja a munkatársad eltekergetni a rádiót. Akkor tartasz szünetet, amikor te akarsz, nem amikor elő van írva. Senki nem tartja számon, hányszor mész vécére vagy kávét főzni vagy cigizni. Nem fognak rádszólni, hogy tekerd fel v. le a légkondit, mert ők fáznak/melegük van. Nem lopkodják el az íróeszközeidet az asztalról. Nem zabálják fel a te kajádat a hűtőből. Otthon olyan kényelmes ruhában lehetsz, amilyenben csak akarsz, senki nem fog megszólni, mert melegítő gatyában meg kikopott pólóban dolgozol. Stb. Millióegy előnyét látom az otthoni munkának a munkahelyi munkával szemben. Én egyszerre dolgozok bent és otthon, de otthon sokkal jobban szeretek.
2016. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem is állandóan, de mondjuk heti 5 napból 3-4-et simán dolgoznék itthonról. Programozó vagyok, szóval igazából (általában) nagyon nagy szükség nincs is arra, hogy egymáshoz futkossunk, a szükséges kommunikációt bőven el lehetne intézni normál esetekben e-mailekkel vagy egy-egy telefonnal.
2016. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!