Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék tiszthelyettes...

Hogyan lehetnék tiszthelyettes a honvédségnél?

Figyelt kérdés
A civil szférában eltöltöttem több mint 10 évet informatikusként (30 éves vagyok). Most váltani akarok és a honvédséghez szeretnék csatlakozni. A toborzóirodában a legénységi állományba való felvétel garantált (110 havi nettó + lakhatás) de az egy kuli munka kevés pénzért és a feljebb lépés évekbe is telhet. Egy olyan beosztásra lenne szükségem, ami szegről-végről kapcsolódik a szakmámhoz, bár ez nem feltétel. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen úton módon érdemes ennek nekiállni. Kapcsolataim vannak és azokat alkalmazom is, de sok jóval egyelőre nem kecsegtetnek. Milyen úton lehet a civil szférából tiszthelyettesi pozícióba kerülni?

2016. aug. 23. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Sehogy.
2016. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Tévedtem: hogyha megmented Magyarországot/Földet vagy Orbán Viktort, akkor talán kívánhatsz egyet.
2016. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

"Sorozáson:

- Maga hova szeretne bekerülni?

- A vezérkarba.

- Maga hülye?

- Miért, az feltétel?"


Talán megfelelő iskolai végzetséggel és sok protekcióval lenne esélyed.

2016. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

tiszthelyettes kifejezés már nem stimmel, mert altiszteknek nevezik hivatalosan, amire gondolsz

Szerintem van rá bőven esély. A toborzóirodában elvileg a képzettséged miatt ja jól működnek a dolgok megnézik, hogy van e olyan betöltetlen beosztás, ahol informatikusra van szükség. Ha gyengén muzsikálnak és mindenképp lövészt akarnak belőled csinálni, akkor meg szerintem közvetlenül alakulatokat, intézményeket keress fel. HM-ben, NKE HHK-n stb. nézd végig a honvédelem.hu-n az alakulatokat és a személyügyissel vedd fel a kapcsolatot, érdeklődve hogy nincs e olyan feltöltetlen beosztás, amihez a te szakképzettségedre van szükség.

(Szerintem kell lennie, mert informatikai területen igen gyenge a HM/MH, mindig hiány van jó informatikusokból)

2016. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak tudnám miért akar valaki havi 200-ért elavult rendszerekkel foglalkozni hogyha ennek tízszeresét is összehozhatja kevesebb stresszel is akár, jobb munkakörülmények között és több bónusszal.
2016. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a pénz nem minden!
2016. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Semmi nem szól az mellett, hogy a hadügyben helyezkedjen el. Pláne Magyarországon.


Sem előrelépési lehetőség, sem fizetés növelés, se nem tudja tartani a világgal a lépést.


Semmi pozitív nincs ami mellette szólna.

2016. aug. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az álma lehet ez!

Akkor semmi nem szólhat ellene!

(ha ezt nem tudja valaki átérezni annak igen sekélyes az élete)

2016. aug. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hat nem gondoltam volna hogy amit irtam az ennyire megoszto lenne, nem ez volt a celom, oszinten. Valojaban azert tettem fel a kerdest, mert ez a celom. A penzrol annyit hogy kerestem sztem tobbet mint egy mittudomen tabornok, de annak sulyos ara volt. Egy mas es allando kornyezetet szeretnek plusz keszsegekkel es egy szamomra idegen de erdekes vilaggal, ezert dontottem e mellett. Kedves #3, megfogom probalni koszonom, egyelore te adtal egyedul ertekelheto es jo valaszt :)
2016. aug. 24. 01:04
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Jo sok farokszopival
2016. aug. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!