Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te alkalmazott vagy vállalkozó...

Te alkalmazott vagy vállalkozó lennél szívesebben, és miért?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

vállalkozó:


-nincs főnök

-nincs fizetési korlát

-én osztom be, hogy mit hogyan

2016. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem vállalkoztam, de kipróbálnám. Vannak hátulütői nyilván, de üdítően hatna rám szerintem az, hogy nem lihegne egy főnök sem a nyakamban és nem kéne összedolgoznom random hülyékkel, akik piszkálódnak én meg dolgozhatok helyettük is.
2016. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazott. Nem hiányzik a felelősség.
2016. szept. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

"nem kéne összedolgoznom random hülyékkel"


Vállalkozóként egész nap nettó hülyékkel fogsz találkozni.

2016. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miben vállalkozom. De inkább hülye ügyfél vagy megrendelő, mint hülye kolléga, aki szart kavar, alád tesz, helyette kell dolgozni és folyamatosan, szünet nélkül kell elviselni.
2016. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 főleg akkor ha nem is találkozol a vevőkkel/ügyfelekkel.
2016. szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Főállásban alkalmazott + mellékállásban vállalkozó. És lehet, hogy így is lesz néhány év múlva, minden esetre hamarosan főállás mellett megbízási szerződéssel is fogok végezni ezt-azt.

Szeretem, ha van egy biztos pont, ami tervezhető, erre alapozom az alap megélhetésemet, ezt a főállás adja alkalmazottként. A tanult szakmámban viszont nehezen tudtam eddig alkalmazottként érvényesülni, ezt mellékjövedelemként kisebb megbízásokkal könnyebben fel tudom építeni, mert lemondani az eddigi tapasztalataim miatt nem szeretnék róla, és erre most végre van esélyem, mert úgy néz ki, egy céggel meg tudok állapodni ilyen megbízásos formában, de alkalmazni nem tudnak, csak így.

2016. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen csak olyan személy tud erre a kérdésre reálisan válaszolni, aki már megtapasztalhatta mindkettőt. Személytől függ a dolog, mert van, aki jobban szereti, ha valaki van mellette egy irányító személy (azaz alkalmazott lenne), viszont más meg kreatív, így egy vállalkozást simán be tudna indítani, csak a körülmény nem engedi. Én ebben az országban nem-, de egy másikban szívesen lennék vállalkozó.
2016. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vállalkozó lennék. Nem kell a főnökhülyeségeit elviselni, nem kell az unatkozó kollégák baromságait, piszkálódásait, pletykáit hallgatni. Valaki írta, hogy vállalkozóként is ilyenekkel találkozom. Igaz lehet, de ott elrendezem velük a dolgot és egy darabig nem látom, a barom kollégákat viszont minden nap el kell viselni. Vállalkozóként ráadásul úgy osztom be az időmet ahogy akarom, nem kell pl. 8 órát ott ülnöm + 20 perc ebédszünetet feleslegesen, mikor a munkával megvagyok 4-6 óra alatt is.


Egy ismerősöm hasonlóan gondolta, mint én, volt tőkéje így elkezdett vállalkozni. Dolgozott alkalmazottként is, de borzalomként élte meg, a vállalkozásával pedig teljesen elégedett.

2016. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!