Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Változó műszakról nem értesíte...

Változó műszakról nem értesítettek! Felelősségre vonhatnak másik munkatárs mulasztása hanyagsága miatt? Az ő dolga lett volna írásban értesíteni!

Figyelt kérdés

A cégnél midnenki fix munkarendes, de vannak céges rendezvényke melyeknél borul a menetrend. Ilyenkor az a szabály (munkaszerződés mellékletében is benne van!) hogy adott munkatárs felelős azért hogy engem ÍRÁSBAN ELŐRE 48 órával értesítsen hogy adott napon nem úgy kell mennem ahogy szoktam.

Az adott munkatárs meg szarik az egészre soha az életben senkit nem értesített még írásban, az már a csúcs ha odavakkant valamit előző nap. De olyan is volt hogy reggel telefonált AZNAP!

De olyan is bőven van hogy még jobban szarik rá és még szólni se szól. Úgy kell utána futkosni és kérdezgetni 10x hogy mégis mi a franc lesz. És akkor nagy sóhajtozások mellett méltzóztatik valamit odaböfögni.

Na én meg úgy döntöttem hogy ennyi volt. Jött egy céges rendezvény amiről ugyan tudtam de HIVATALOSAN nekem senki se szólt se szóban se írásban. 48 órával korábban írásban … uyge ez a szabály. Semmit se szóltak semmi papír, nem mentem.

Másnap oltári balhé hogy mi az hogy nem mentem. Én meg írásban válaszoltam hogy szeretném látni azt a számomra 48 órával korábban írásban (!!!) átadott értesítést amelyben engem értesítettek erről. És mellékeltem a céges szabályzat vonatkozó pontját. És azt is leírtam hogy marhára unom hogy a felelős munkatárs magasról szarik az egészre nem szól nem jelez úgy kell a dolgozónak utána futkosni hogy mi van.

Úgyhogy visszautasítom hogy nem mentem időben (le is írtam) mert értesítést nem kaptam, tehát nem tudtam róla tehát időben mentem.

Erre még iszonyatosabb balhé írásos fegyelmi, rágalmazással vádolnak és a kollega kiválóan végzi a munkáját igaz néha sok dolga mellett elfelejti (néha!! még soha az életben mióta én itt vagyok nem csinálta meg!).

És fegyelmi. Nekem.Mert nem mentem időben. Pedig tudtam róla. Hogy hol az erről szóló papír értesítés?

Sehol. De az nem számít.

???

Jogos a felháborodásom?


2016. szept. 10. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogos! Itt a munkatársnak kéne bizonyítani, hogy átadta neked az értesítőt ÍRÁSOS formában. Nem véletlenül kell írásba foglalni, mert annak marad nyoma. Fegyelmivel megúsztad, sz@rd le! Ha kirúgtak volna mehettél volna munkaügyi bíróságra, de az a helyzet, hogy ilyenkor le kell nyelni a faxt.
2016. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ehhez mit szólsz? Azt tervezem hogy ezentúl soha egyszer sem vagyok hajlandó bemenni a munkarendemtől eltérően hacsak szigorúan 48 órával korábban nem jön erről papír.

Ha csak szóban: azt semmibe veszem. Ha írás van megyek, ha nincs nem megyek.

Mi lesz ennek a csörtének a vége?

2016. szept. 10. 10:08
 3/5 A kérdező kommentje:

" ilyenkor le kell nyelni a faxt."

Nem feltétlenül. Asztalt is lehet borítani és itthagyni.

2016. szept. 10. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Megteheted. Viszont ajánlatos lenne új munkahely keresésbe fognod. És tuti kitalálnak valami olyan indokot a felmondásra, ami közel nincs a valós okhoz.
2016. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már kezdtem hiányolni a kamu szorijaid
2016. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!