Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy e-mailben egy...

Normális, hogy e-mailben egy konkrét időpontra hívnak be interjúra?

Figyelt kérdés

Tegnap jelentkeztem egy állásra, nemrég kaptam egy e-mailt, mi szerint szeretnének velem találkozni, holnap 11-re várnak.


Én holnap 11-re nem tudok odamenni, mert délelőtt a jogsit csinálom, 8-10-ig vezetni megyek, 1-re pedig egy másik céghez megyek interjúra.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Csak simán írjam vissza, hogy nem érek rá holnap csak máskor? Ez nem tüntet fel rossz színben?

Sosem értettem az ilyen cégeket, akik nem egyeztetnek csak adnak egy időpontot.


2016. szept. 15. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal írj vissza, hogy a jogosítványod megszerzése folyamatban, ezért a kijelölt időre nem tudsz elmenni. Kérj egy másik időpontot, ehhez add meg a telefonszámod, hogy azon tudjatok egyeztetni. Vagy ha van ott telefon hívd fel őket és mondd ezt el, egyeztessetek időpontot (a másik cég-interjúról hallgass mint a sír)
2016. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan amit első írt. Eleve ilyen rövid idő alatt nem várható el hogy berendeljenek.(bár nem tudom mi derül ki az önéletrajzodból)

De nekem a mostani állásom előtti interjút is el kellett tolni, mert akkor épp dolgoztam és nem tudtam az adott napra szabit kivenni.


Esetleg a válszban megírhatod, hogy mely napokon vagy elfoglalt.

Ha nem értik meg, akkor nem is kell bánkódni miatta, az ilyen cégekkel csak a szívás van, akik nem terveznek, hanem kampányszerűen hirtelen kell az ember, amikor épp munka van.

2016. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az önéletrajzomban nincs semmi különös, emiatt nem értem én sem, pláne, hogy másnapra szól az időpont. Talán azt gondolják az ember ha munkanélküli akkor úgyis ráér.


Írok nekik, hogy a holnap nem jó, hétfőn 1-re is van már tegnap óta egy interjúm leegyeztetve, úgyhogy majd felsorolok nekik időintervallumokat e-mailben amikor nekem jó.

2016. szept. 15. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Talán azt gondolják az ember ha munkanélküli akkor úgyis ráér. "


Erre gondoltam, ha benne van hogy munkanélküli vagy, akkor azért gondolták. Egyébként az email teljesen normális forma manapság.

Németeknél csomószor pályáztam, volt aki felhívott előtte, de volt aki csak emailban küldte az időpontot, persze nem ilyen rövid távon, és kérte hogy igazoljam vissza hogy megfelel-e.

2016. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen ha csak érdeklődik, hogy jó-e az időpont azt megértem, illetve azt is, ha esetleg 3-4 napra előre ad időpontot, de az, hogy másnapra szerintem kicsit túlzás. Bár egy barátom járt már úgy, hogy előre 4 nappal e-mailben közölték vele pontosan hányra várják, ő aznap nem ért rá, mert az aktuális munkahelyén aznap volt egy tárgyalás, amin ott kellett lennie, viszont az interjú időpontból sem engedtek, azt mondták az összes pályázót akkor hallgatják meg egy első körös csoportos interjún.

Egyébként az e-mailes formával semmi gondom, talán jobb is, mint a telefon, mert jártam már úgy, hogy épp az utcán voltam és nem tudtam lejegyzetelni hogy hova kell mennem, kit kell keresnem stb.

2016. szept. 15. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk annakidején barátnőnek volt olyan, hogy kapott 1 hétre időpontot. Hannoverben. (persze úgy volt beírva hogy a közelben nálam lakik, gondolom ezt is tesztelni akarták, legalábbis ez volt az érzésem. gyorsan vettünk repjegyet, megérte, mert meglett a munka.
2016. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem legutóbb délelőtt hívtak, hogy délután 14:00-re be tudok-e menni. Igaz telefonon...

Elmentem és másnap már kezdtem a munkát.

Lehet nekik ez is egy szűrő, mivel gyorsan kell az ember. Nem tudhatod, mi áll a háttérben.

2016. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy normális-e, de hogy gyakori, az igaz. Van, amikor azonnal kell nekik a munkaerő és be vannak táblázva. De mondjuk akkor is illene legalbb úgy megfogalmazni, hogy alkalmas lenne-e önnek ekkor meg ekkor? (mert ugye nem mindenki, aki munkát keres, munkanélküli... van, aki csak jobb munkát akar a jelenleginél :D. De én is találkoztam ilyennel nem eggyel, akik ezt csinálják.
2016. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pontosan, én is így gondolom. Tegnap írtam nekik, hogy nem érek rá, végülis adtak új időpontot hétfőn re.
2016. szept. 16. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!