Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha behívnak interjúra egy...

Ha behívnak interjúra egy olyan időpontra amikor egy másik munkáltató is behívott, hogy lehet későbbi/korábbi időpontra rakni úgy, hogy ne legyen negatív benyomásuk?

Figyelt kérdés

2015. szept. 22. 08:51
 1/6 anonim válasza:
25%

Mindenképp negatív benyomásuk lesz,ha már az interjúra is képtelen vagy időben megjelenni.


Én a kamikaze verziót használnám: Kerek-perec megmondanám,hogy lesz egy másik cégnél is interjúm,így látják,hogy keresett szakember vagyok.

2015. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Mégis hogy? Megmondod, hogy az nem jo. Lényegtelen, hogy mi miatt. Egy idopontot lehet egyeztetni. Ahol nem, ott nem dolgoznék.
2015. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem el kellene döntened, melyik állást szeretnéd jobban, melyik a fontosabb, utána a kevésbé fontosnál úgy, ahogy az első írta: egyszerűen megmondani, hogy szeretnéd ezt az állást, de egy másik cégnél is pont most van interjúd, ezért kéred, tegyék át.

Készülj fel arra a kérdésre is, hogy miért ők tegyék át, miért nem a másik cég? És ekkor jöhet a pozitív fordulat, amit máris előnyödre fordíthatsz: mert az a cég...-t ajánl, és ekkor máris hopp, éreztetted annál a cégnél, hogy a másik jobb, többet ad, azaz ha meg akarnak kapni Téged, akkor egy kicsi még strapálniuk kellene magukat (fizetés, juttatás, stb)

Kényes szitu de szerintem így jól ki lehet jönni belőle :-)

2015. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

" Készülj fel arra a kérdésre is, hogy

miért ők tegyék át, miért nem a

másik cég? "


De minek megmondani? Akármi más dolgod lehet, miert kéne megmondani? Nem jo az idopont, egyeztettek másikat.

2015. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem mondanám meg, hogy miért, de kérnék másik időpontot.

Én pl. sokáig úgy kerestem munkát, hogy volt munkahelyem, csak váltani szerettem volna, és nem tudtam bármikor meglógni. Simán megértik normálisabb helyeken. Ha meg nem, szerintem ne is akarj ott dolgozni.

Szerintem ne mondd, hogy másik helyen is van interjúd, mert nem fognak komolyan számolni veled. Gondolj bele, kiválaszt, visszamondja a többieket, aztán 2 hét múlva, amikor a másik cég is válaszol, meggondolod magad? Én személy szerint nem mennék ebbe vele. Nyilván gondolják, hogy több helyen is keresgélsz, de nem kell ennyire nyílt kártyákkal játszani.

Én egyszer voltam úgy,hogy már fel is vettek, amikor felhívott egy cég. Egyből mondtam, hogy már találtam állást, de a HR-es még mondta, hogy azért gondoljam meg, és ha mégis, akkor szóljak vissza, mert nekem lett a legjobb online tesztem, és nagyon szerettek volna velem találkozni.

Ez nagyon imponált, és érdekesnek is tűnt a munka, úgyhogy pár óra múlva fel is hívtam őket, hogy mégis mennék. Persze az volt az első kérdés, hogy miért gondoltam meg magam, de szerintem onnantól kezdve már nem is volt komoly az érdeklődés. Pedig szerintem jól feleltem mindenre, de nem vettek fel. Minek is, hiszen ennyire nem bírok kitartani az álláspontom mellett. Igazuk is van.

2015. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: hiába húztatok le 0-ára, VALÓS SZITUÁCIÓT írtam le, velem esett meg, hogy egyszerre 2 helyen kínáltak állást, és bizony, a bértárgyalásnál nagyon jól jött, hogy a másik helyre hivatkoztam, mert érzékeltettem, hogy "kapós" vagyok, s szépen feltornáztam egy 10 ezressel a megbízási szerződésemet havi 55-ről 65-re. Mivel tudták, hogy jól dolgozom, ezért szerettek volna megkapni. Havi 10 ezer ft éves szinten 120 ezer ft!

De ha ilyen miatt lehúztok 0-ára, akkor ne csodálkozzatok, ha kevesebb fizetést kaptok (ki kell állni magunkért)

2015. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!