Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkó főnökkel mit lehet...

Bunkó főnökkel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Most a volt főnök fia lett az új főnökünk és bár eddig is baromira idegesítő volt, még most sem bír magával. Jó, nem mondom, hogy mád kollégám egy szent, mert gyakorlatilag folyton azt hallgatom, hogy nehogy már egy náluk fiatalabb ember ugráltassa őket, pláne ne egy ilyen kis nagyképű mitugrász stb.

A lényeg, hogy ezektől függetlenül nagyon zavaró a viselkedése. Csak hogy pár példát mondjak:

- Akárkinek beszólogat, akár ok nélkül is

- Az is előfordult, hogy megkérdeztem tőle valamit, erre valami olyasmit mondott, hogy ezt ennél egyétertelműbben nem lehet elmondani, nem igaz, hogy ilyen nehezen fogom fel a dolgokat

- Amikor próbáltunk jófejek lenni, hogy pl boldog névnapot kívántunk, akkor csak szánakozva végigmért minket.

- Vagy ami még zavaró, hogy valakinek konkrétan az öltözködésére is tett megjegyzést.


Még sok hasonlót tudnék mesélni, de szerintem ennyiből le lehet vágni, hogy mi a probléma.

Nem lázadást szeretnék szítani még mielőtt valaki félreért, csak az ilyen ember szerintem úgysem nagyon értene a normális beszédből. És most ilyen esetben hogy lehet ignorálni vagy valami hasonló?


2016. szept. 16. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatók jórésze sajnos ilyen görény. Mivel ő a főnök, tisztában van vele hogy bármit megtehet a munkásaival. És meg is teszi azt a bármit, amint látod.

Túl sok lehetőséged nincs, vagy otthagyod az állásodat, vagy úgy megvered hogy a tulajdon édesanyja se ismerjen rá.

2016. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kösd ki a féket a kocsijából.
2016. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én bedugom a fülhallgatót egész napra, zenét hallgatok, és nem veszek róla tudomást, levegőnek nézem. Sokszor mondja a magáét, de én csak a munkámra figyelek, észre sem veszem, nem is nézek oda, le sem halkítom a zenét, nem veszem ki a fülhallgatót, kb. olyan, mintha a falnak beszélne, és ezzel nagyon feltudom húzni. Nézzetek át rajta, fölöslegesen ne beszéljetek vele, ne figyeljetek rá, közösítsétek ki, aztán idővel rájön, hogy nem érdemes parasztnak lenni a dolgozókkal.
2016. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

a full megverés nagyon nem jó.

a nevelés esetleg lehet eredményes.

pl velem volt már olyan,hogy négy szem közt kapott a "főnök" egy olyan gyomrost,hogy letérdelt előttem.

közben mondtam neki,hogy engem ne keverjen össze az átlag csicskákkal,mert nagyon eltévesztette a házszámot.

magyarul azt kell demonstrálnod-nem feltétlen az általam írt formában-hogy te nem a munkád és a munkában betöltött szereped vagy,hanem emberi lény,aki a munkakörét leszámítva felsőbbrendűbb mint ő.

2016. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kösd ki a féket a kocsijából."


Hogy aztán haljon meg a közúton?

2016. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a suttyó a tulaj is egyben, akkor nagyon sürgősen keress másik munkahelyet, ha jót akarsz magadnak.

Ha csak főnök, akkor jelezni kell a tulajnak, v. HR-nek.


Régen annyiból jók voltak az állami tulajdonú cégek, hogy ha egy főnök nagyon szívózott, a beosztottak megvárták a gyárkapun kívül, és elbeszélgettek vele, vagy két láda sörért felkereste pár kocsmalakó, és másnap csak megkérdezték a beosztottak, hogy hol ütötte meg magát ilyen csúnyán a mérnökelvtárs?

Ma ezt már nem lehet, mert meghurcolnak, járhatsz a rendőrségre, főleg, ha befolyásos a bunkó főnök. Ma egy szemét kollégát nem lehet móresre tanítani,nem hogy főnököt, hiába készíti ki a többiek idegeit, ha a főnökségnél benyalta magát, és megruházod, már rúgnak is ki, és jó, ha ennyivel megúszod.

2016. szept. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csináld te is ezt a lekezelést vele. Mit fog tenni, kirúg?

Vagy amikor lekezel, akkor túlparodizálva válaszolj, csinálj belőle viccet, hogy a többiek már szinte ne tudják megállni a röhögést.

2016. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!