Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Terrorizáló és érthetetlen...

Terrorizáló és érthetetlen főnökkel mit lehet csinálni? Tippeket várok! Felmondás nem opció!

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem az új helyen, a cég jó, tanulási lehetőség van, karrier szempontjából jó, egy évet ki kellene legalább húzzak itt, nem opció a felmondás, mert hosszú ideje voltam már munkanélküli, fiatal sem vagyok, sok gyakorlatom sincs, a szakmámban pedig nem tudok elhelyezkedni.


Főnököm agresszív, terrorizálja az alkalmazottait, nem képes világosan elmondani a feladatot, alapinfókat nem ad meg, szinte naponta minimum egy óra túlórát elvár, segítséget nem nyújt, pedig az állásinterjún világosan elmondtam, mihez értek és mihez nem...gonosz, rosszindulatú, ahogy észrevettem, mindenki utálja, káromkodik, mint egy kocsis.


Hogyan lehet egy ilyen embert kezelni, úgy, hogy legalább a próbaidőn túljussak és ne küldjem el a jó életbe???


A történethez hozzátartozik, hogy magánéleti problémáim is vannak és alapból kicsit stresszesebb vagyok, de úgy gondolom jól el tudom különíteni a munkát és a magánéletet. De alapvetően egy nyugodt, stressztűrő ember vagyok és pozitívan állok a dolgokhoz, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ezt sokáig fogom tűrni.


Hasonló helyzetben lévők, ti hogy birkóztatok meg a szituációval? Adjatok pár tippet, tanácsot, mit lehetne kezdeni, mielőtt elmérgesedik a helyzet!


2011. dec. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nem irigyellek. Nekem csak annyi bajom volt a főnökkel, hogy képtelen volt világosan kiadni a feladatot, ráadásul másnap tök mást kért számon, de már az kikészített.

Elsősorban szerezz be egy adag valeriánát, hogy legalább aludni tudj.

Amikor pedig a főnök kiadja az utasítást, akkor addig nyaggasd, amíg meg nem kapod a szükséges információkat. Ilyeneket mondj neki, hogy "nem akarom az időd rabolni, de amíg nem tudom, hol van az eszköz, nem tudok elkezdeni dolgozni, ezt te sem akarhatod", "köszönöm a segítséget, de még mondd meg lény szíves, pontosan mit csináljak ezekkel az adatokkal, aztán megyek is vissza dolgozni", és hasonlók. Legyél iszonyú udvarias és kedves, és amellett levakarhatatlan, idővel hátha megtanulja, hogy érdemesebb előre elmondani a teljes feladatot, mert úgysem tágítasz, amíg nem tudod.

Ha kitalálná, hogy mást kér vissza, mint amit kiadott, akkor pedig írd a feladatokat! A szeme láttára.


Sok kitartást kívánok..

2011. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hasonlókat tudok javasolni, mint az előttem szóló.

Az én új főnököm fél óra múlva kapásból letagadja azt, amit előtte mondott. Kb. fél évig készített csak ki vele. Nem írt alá dolgokat, mert Ő nem úgy látta jónak, én pedig egy idő után közöltem vele, rendben, hogy nem írja alá, de én így fogom lekönyvelni, mert ez így jó, és nem vagyok hajlandó csődbe vinni a céget sok-sok bírság miatt. Ilyesmikre egyből simulékony lesz.

Mindig hangsúlyozd ki a mondandod ama részét, hogy neki akarsz segíteni azzal, hogy jól végzed a munkád.

Az ilyen emberek gyerekesek, éretlenek, szétszórtak, beképzeltek. Egyszerűen csak hülyének kell nézni őket, de úgy, hogy ők ezt ne vegyék észre. Én csak óvonőnek nevezem magam, mivel tele vagyok sok hülye óvódás főnökkel.

2011. dec. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket :)
2011. dec. 15. 19:11
 4/5 torpekenguru válasza:
[link] ide ird le nyugodtan a problémádat ez a topic direkt az ilyen célokra készült.Nekem is volt ilyen én sajnos a váltásra kényszerültem.
2013. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta van új főnök, hát visszasírom az előzőt...
2013. ápr. 27. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!