Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet bekerülni ilyen...

Hogyan lehet bekerülni ilyen helyre dolgozni?

Figyelt kérdés
Egy csomó kisbolt van, ahol az eladó egész nap csak gépezik, mert szinte semmi forgalom nincs. Ha elvétve bejön egy-egy vevő, csak akkor kell kiszolgálni, aztán mehet vissza gépezni. De hallottam már pl. recepciósoktól, portásoktól is, hogy így "dolgoznak". Tudom, hogy ezt sokan nagyon unják, mert monoton, de pl. nekem sokkal jobban bejönne, ha egyedül lennék a munkahelyen, és nem kéne folyamatosan annyi emberrel érintkeznem, csak néha egy-egy vevővel. Munka közben tudnék pl. történeteket írni, ha épp nincs vevő. Ilyen munkahelyeket hol hirdetnek? Mi kell hozzá?
2016. szept. 23. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól hogy milyen szakterületű a végzettséged. Srácként ha műszaki dolgokkal kapcsolatosan van tapasztalat, akkor csapágyszaküzletben, szerelvényboltban lehet megpróbálni.


Kisebb konditerembe recepciósként sok "büdös a munka, dolgozni nem akarok" féle csaj van, aki úgy kiöltözik arra az ülőmunkára mintha bankban ülne, ahova járok legalább 2 csajból mindkettő ilyen.

Egy 75nm-es alapterületű szoláriumban is 1 csaj van nálunk ül a bárszéken, facebookot bújja, ha bemegy a vendég, kér 3 zsetont kiadja, és kb ennyi a dolga, na meg hogy kifertőtlenítsen a vendég után.

Az út mellettük megy el, így látom hogy kint cigizik pl a bejáratnál, vagy barátnő megy hozzá trécselni.


Dohányboltban is hasonló a munkakör.

2016. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.

Nekem nem az a bajom, hogy büdös a munka. Ha ténylegesen dolgozni kell, az se baj, csak azért írtam a gépezőset példának, mert sokan panaszkodnak ezekre a munkákra, hogy nem tudnak mit kezdeni magukkal és nem telik az idő, amikor ott ülnek egyedül a pult mögött. De én kifejezetten örülnék ennek, és nem zavarna, ha egész nap nincs vevő és csak ülnöm kell ott, mert simán el tudom foglalni magam még gép nélkül is, írhatok pl. füzetbe is.

De ha pl. gép előtt kell ülni egész nap és mondjuk jegyzetelni, vagy javítani anyagokat, vagy akármi, és nem lenne idő írogatni vagy netezni, azt is szívesen megcsinálnám. Csak ne kelljen nagyon sokat zajban és emberek között lennem, és legyen valami kreatív a munkában.

2016. szept. 23. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan lehet ilyen helyre bekerülni passz, de én is kipróbálnék ilyen munkát. Nálunk a dohányboltban dolgozik egy lány, ugyan itt azért van forgalom, de sokszor látom, hogy kint van a bejárat előtt, ott vannak ismerősei, és velük beszélget. Aztán ha jön vevő, bemegy, kiszolgálja, majd visszamegy beszélgetni.

Én simán el tudnám tölteni az időmet olvasással, nyelvtanulással, telefonon játékkal amikor épp nincs kit kiszolgálni és nincs kivel beszélgetni.

De szerintem már ide is elvárnak valamilyen bolti eladói képzettséget, kivéve ha van protekciód. (Az a lány, akiről írtam, neki nincs ilyen végzettsége, csak ismeri a dohánybolt tulaját, protekcióval került ki.)

Amit viszont nem irigyelnék az ilyen helyen dolgozóktól, az a fizetés.

2016. szept. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak az emberekkel nem akarsz dolgozni, akkor valami irodai adminisztrációs munkát javasolnék.

Illetve a fent leírtaknak megfelelően, amit te keresel, arra a kulcsszó az asszisztens.

(Manapság már a legtöbb helyen a recepciót is asszisztenciának csúfolják :). )


Pl. én anno dolgoztam közösségi házban asszisztensként, ott tényleg annyi volt a meló, amit itt írsz... Plakátokat, adminisztrációt, programokat szerveztem, néha elszaladtam a főnök kedvéért egy-egy levéllel a postára, de a napi nyolc órás munka nagy részében a pult mögött üldögélve gépeztem, meg néha-néha betévedt egy ügyfél, akit tájékoztatni kellett.


Az egyébként totál cégtől függő, hogy kérnek-e hozzá végzettséget, nálunk hivatalosan szoc.asszisztensi OKJ kell az ilyesmihez, de sokan vannak felvéve úgy, hogy ha tetszik neki és marad, akkor majd a munkahely beiskolázza. (Én is sima érettségivel voltam ott, illetve nyelvvizsga hiányában nem volt diplomám, és a főnökség akkor ajánlotta ezt a melót, mikor egy diplomás munkára jelentkeztem a céghez. :) )

2016. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
úristen :D olyan munkát keresel (akár vendéglátás,idegenforgalomban vagy ügyfélszolgálatban...ahol nem akarsz emberekkel érintkezni és lógatni a tököd,csak hogy ne dolgozz) aranyapám neked büdös a munka. :)
2016. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint büdös a munka a programozóknak, fordítóknak, lektoroknak, íróknak, irodai adminisztrátoroknak, sajtófigyelőknek, állatgondozóknak, gyári munkásoknak, szakácsoknak, kamionsofőröknek és még ezer másik féle szakmájú embernek is? Csak mert ezekhez sem kell emberekkel érintkezni. Szerinted csak az a normális munka, ami emberekkel kapcsolatos?
2016. szept. 25. 04:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!