Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy informatikus mérnök...

Egy informatikus mérnök diplomával hol lehet dolgozni és hogyan lehet oda bekerülni?

Figyelt kérdés
Nekem az a tapasztalatom hogy semmit se ér, sajnos sehova se vettek fel, igy nincsen tapasztalatom a gyakorlatban, szóval diploma kuka én meg ki vagyok selejtezve, dolgozok mint segédmunkás. Valakinek van hasznos tanácsa mit lehet tenni ebben a helyzetben?
2015. máj. 31. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol végezted el?
2015. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lényegtelen hol végezted. Keresgélned kène többet és szerintem inkabb Budapesten. Rengeteg a lehetőség, sok helyen nem kell tapasztalat, nézz körül állásbörzéken is. Angolul remélem tudsz?! Mert az azért sok helyen minimum elvárás.



Irigyellek egyébként, hogy neked már kezedben a diploma. Én is ilyet tanulok csak szakdoga hátra van még sajna amihez nincs túl sok kedvem :( Viszont munkat befejezetlen iskolaval is találtam és hidd el én se vagyok profi egyelőre semmilyen téren, de betanítanak. Így "csak" 300 bruttót fizetnek, nyilván ha profi lennék valamilyen területen akkor ez jóval több is lehetne.


Szoval menj és keresgélj tovabb, ne add fel. Hiány van IT területen szakemberből, úgyhogy jelenleg sokszor profinak se kell lenni csak lássák rajtad, hogy értelmes vagy, igyekszel beletanulni.

2015. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy mindenhova profit keresnek már vagy 1000 helyre jelentkeztem.

Amúgy én 12 éve végeztem.

2015. máj. 31. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Rengeteg nagy multi cég keres pályakezdőket. Keresgélj!
2015. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi keresgélek 10 éve, de kind elutasít meg hogy majd értesítenek...

Aztán közben valamiből meg kellett élni így vállaltam el akármit aztán teljesen kiestem a szakmabol.

Ma meg már említésre méltónak se gondolnak.

2015. jún. 1. 00:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Többezer IT szakember hianyzik és azonnal felvennék. Valamit te rosszul csinalsz.
2015. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor mondd már el konkrétan hol hiányzik több ezer ember.

Sok év professzionális tapasztalat szükséges és akkor is 3-4 körös interjúk vannak - nincs azonnal.

2015. jún. 2. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Mérnök informatikus állás betöltéséhez? Szinte a munkáltatók szaladnak utánuk...
2015. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ilyen mese beszéd teoriakkal hogy munkáltatók szaladnak utánuk meg több ezer betöltetlen állás van, nos ezekkel nem tudok mit kezdeni. Ez rajtam nem segít...

Szakmabeli segítségére szamitottam, aki konkrét ajánlatot/megoldást tudna javasolni.

2015. jún. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!