Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban sok a diplomás munkané...

Valóban sok a diplomás munkanélküli? Nehéz elhelyezkedni egy pályakezdőnek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 27. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Masrol se irnak mostanaban hogy nagy a hiany mindenfele kepzett munkaerobol. (ez persze csak azokra vonatkozik akik olyand diplomat csinaltak meg ami alkalmassa teszi oket barmilyen munka elvegzesere, a kommunikacio szak peldaul nem ilyen)
2016. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Minden pályakezdő ismerősöm el tudott helyezkedni. Nyilván a kamu bölcsész szakokkal nem szakmában. (Nincs olyan szakma, hogy kommunikáció)
2016. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A bölcsész szakokról tudtam, hogy nem sokat érnek. És amúgy van olyan szak, hogy "kommunikáció és médiatudomány", alap-és mesterképzés is.
2016. szept. 27. 11:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nincs ilyen szak. Azt, hogy nincs ilyen szakma :D
2016. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, most már látom.:D
2016. szept. 27. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
En nem tudtam elhelyezkedni. Jogasz vagyok.
2016. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eltudtam helyezkedni és a volt évfolyamtársaim közül is mindenkit azonnal beszippantott a munkaerő piac.

Szakfüggő szerintem, hogy mennyire könnyű elhelyezkedni.

2016. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hiába van valakinek piacképesnek számító diplomája, az iskolában nem a munkára készítenek fel, nem úgy tanítanak, hogy azt később használni tudd. Persze ez alól van néhány kivétel, de pl. az én diplomám is piacképes elvileg, a munkáltatóknak ez mégsem elég.
2016. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Gazdaságtudomány karon végzett barátaim közül több munkanélküli évek óta. Van aki el tudott helyezkedni, de a vendéglátásban dolgozik (értsd: pultos, pincér), semmi köze ahhoz, amit tanult. A természettudományi karon (azt hiszem fizikusként) végzett ismerősöm meg lovakat ganézik egy lovardában külföldön, mert itthon nem volt szükség a szaktudására. Szóval elég nehéz elhelyezkedni...

Itthon a kétkezi munkásokból van a hiány, nem a diplomásokból, de azokból is azért, mert nem fizetik meg rendesen. Aki ilyet tanul, az is lelép külföldre, mert ott jobban fizetnek meg jobban is megbecsülik a munkájukat. Itthon meg lenézik azokat, akik nem diplomásak, mert azt hiszik, hogy hülyék.

2016. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2016. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!