Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kilátástalan helyzetbe került,...

Kilátástalan helyzetbe került, munkanélkül tengődő "túlképzettek" (nem feltétlen diplomások), tanulmányaikat megszakítani kényszerülők, "majdnem" diplomások, diplomások! Ki mernétek lépni a komfortzónátokból és bele mernétek vágni valami újba?

Figyelt kérdés
Mi lenne, ha összefognánk (a semmiből, nulláról kezdenénk) és belevágnánk közösen egy vállakozásba?

2015. szept. 2. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem rossz ötlet. Akkor kezdjük a legfontosabbal. Mennyi tőkével rendelkezel? Mert nekem van valamennyi tőkém, de ez a vállalkozáshoz kevés. Neked mennyi tőkéd van?

A másik: Milyen vállalkozás? Mert én személy szerint totál hülye vagyok a technika világában, így valószínű, hogy ez kiesik. Ahogy egy éttermet vagy egészében vendéglátásban sem vagyok toppon. A többi már csak részlet kérdés..

2015. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"a semmiből, nulláról kezdenénk"

A vállalkozáshoz ötlet megvan.

A kezdeti tőke megteremtéséhez ötlet megvan.

Nem kell mindenhez érteni. Nem arra gondoltam, hogy 2-3 ember fog össze, hanem többen. A tudás, tapasztalat összeadódhatna.

2015. szept. 2. 10:02
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Azt mindenkinek ajánlom, hogy lépjen ki a komfortzónájából és legyen proaktív, én is ezt tettem és életem legjobb döntése volt. Viszont az általad felvázolt ötlet szerintem ilyen formában nem működőképes.
2015. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Munkanélküliként tengôdni; állambácsi programjaira; közmunkára; kényelmes munkára; megoldásokra; másokra várni egyszerûbb. Valami újba belevágni; keményen megdolgozni; küzdeni valamiért...az nem fekszik senkinek. A készbe akar mindenki belesétálni.
2015. szept. 2. 10:38
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Én kimernék lépni a komfort zónából, de inkább munkát keresnék. A teljesen vadidegenekkel összefogni egy vállalkozás alapításához nem jó ötlet. Sok kérdés merül fel az emberekbe és akk ki lenne a vezető, a nyereségen hogyan osztoznánk mi van ha nem jön be és megannyi kockázat.
2015. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Engem érdekelne, írj privát üzenetet. Németül beszélek és van 20 év szakmai tapasztalatom 3 egymástól eltérő területen,
2015. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Új dolgokba belevágni kockázatos, biztos lennének kiesők, de ha sikerül, akkor modell értékű mintát hívnak életre. Egy év múlva már kényelmesen, közös vállalkozásban próbálhatnának meg betörni a piacra. A bevételen egyenlő arányban osztoznának, nem lenne belső hierarchia. Ha nem sikerül, akkor sem vesztettek semmit, max. 1 évet a munkanélküli, vagy közmunkán vegetáló létükből. Közbe tapasztalatokkal gazdagodnak, pénzt takarítanak meg.
2015. szept. 2. 15:44
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Azért engem érdekelne, hogy milyen vállalkozást akarsz indítani nulla tőkével úgy, hogy 1 év múlva már szép haszonra lehet számítani.

Nem bántásból, de egy vállalkozás elindításához, csak a papírok intézése, hogy a vállalkozás legálisan működhessen is pénzbe kerül. Mégis mi az a vállalkozás amibe nem fektettünk be egy fillért sem de hasznot hoz??

2015. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"nulla tőkével" - nem írtam ilyet

"a semmiből nulláról kezdve" = a kezdő tőkéért együtt szenvednénk. SZó szerint együtt izzadnánk ki.

"1 év múlva már szép haszonra lehet számítani" - nem írtam ilyet.

"Egy év múlva már kényelmesen, közös vállalkozásban próbálhatnának meg betörni a piacra." = Ez idő alatt összegyűlne a vállalkozáshoz szükséges pénz,kidolgoznánk a legapróbb részleteit, összecsiszolódnánk, elindulnánk.

"Nem bántásból, de egy vállalkozás elindításához, csak a papírok intézése, hogy a vállalkozás legálisan működhessen is pénzbe kerül." - tisztában vagyok vele, csak egyetérteni tudok.

"Mégis mi az a vállalkozás amibe nem fektettünk be egy fillért sem de hasznot hoz?" - ilyen nincs. Mindenért meg kell küzdeni.

2015. szept. 2. 18:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Összefogás? Mivel kapcsolatban? Nem osztottál meg semmit, csak a hablaty és sallang, ez pedig piramisjátékokra jellemző!


Írtad van ötleted és terved, de egy szót sem írsz róla...


Megosztás azonos arányban, ez alatt a betett összegre gondolsz, vagy a beáldozott időre, energiára? Modok egy példát én betolok a nagy semmi információ alapján 6m Ft-ot, te beteszel 100e-et + 10 órát naponta és felezünk? Ilyenben gondolkozol?


Ki lenne a ügyvezető, kinek a házát viszik, ha borul a bili? Ki intézi, ki kezeli a pénzügyeket, ki és mit fog dolgozni? Mi ez a nagy ötlet?


Ne haragudj, de jelen állás szerint az elképzelésed ennyire kiforrott:

Vállalkozunk? IGEN!

Mire? BÁRMIRE!

Hogyan? KÖZÖSEN!


Kérlek hazudtold meg ezt a rólad kialakult véleményt, köszönöm!

2015. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!