Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit dolgozhatok képzetlenül?

Mit dolgozhatok képzetlenül?

Figyelt kérdés

Ugyan van egy érettségim egy gyenge gimiből,de csak óriási szerencsével lett meg.

Igazából buta vagyok a tanuláshoz.

Először meg kellene tanulnom tanulni.


Milyen munkát végezhetek képzetlenül?

Nem arról van szó,hogy nincs papírom arról,hogy értenék valamihez hanem tényleg nem értek semmihez.

Nincs az a szakma amihez közöm lenne. Gépeket kezelni nem is merek,mert csak elrontanám. Ezen a területen a józan paraszti ész is hiányzik belőlem.


Kezdem reménytelennek érezni a helyzetem.



2016. szept. 28. 10:08
1 2 3
 11/23 Sándor G ***** válasza:
64%

Ebben a nyomorult orsz.ban, legalább 2-3szakmát meg kell tanulnod, és tapasztalatokat is szükséges szerezned, hogy egyáltalán tudjál dolgozni is benne, meg tudj élni belőle.

Ez min.5-6év kitartó tanulást, gyakorlatot igényel, amihez szükséges egy komoly cég/vagy vállalkozó, aki támogat igényt tart rád.

Sajnos ma Mo-on a fiatalokat éppügy nem becsülik meg,mint a 45-50éves korosztályt, így a stabil normális munkahely, csak álom marad,sokunk számára.

Ha legalább egy nyelvet beszélnél, középszinten, akkor azt mondom irány külföld, még ha tróger munka, segéd munka,akkor is, mert Angliában, német orsz.ban, 8xr,annyit fizetnek, mindig lesz pénz, a bank számládon, és nem aláznak meg a melo-helyeden, ha pl. nem vagy fidess szimpatizáns, nincsenek előitéletek, ki vagy mi vagy,? Miért voltál munkanélküli, évekig, stb.

2016. szept. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11, >Ez min.5-6év kitartó tanulást, gyakorlatot igényel, amihez szükséges egy komoly cég/vagy vállalkozó, aki támogat igényt tart rád< ettől félek.


A külföldbe nem merek belevágni,de ott talán nem kell érteni ahhoz amivel foglalkozol?

Az életből sem tanultam meg semmilyen szakmát :-)


Dolgoztam feketén segédmunkásként,erdőn,szóró lapoztam,közmunkás voltam,vagyok.


Az a bajom,hogy nincs olyan tudásom amivel el tudnám magam adni a munkaerőpiacon. Így mindig csak vagy rosszul fizetett munkám lesz vagy nagyon keményen kell majd dolgoznom.

A tanulásról meg nem az én pályám. :-( A szakmákhoz is hülye vagyok.

2016. szept. 29. 10:41
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Na nem.

Ez mind csak kifogás, önsajnálat, lustaság.

Ha valaki olyan gyengeelméjű, mint ahogyan te szeretnéd beállítani magadat, annak nem ilyen az írása, nem ilyen a stílusa.

Ha ilyen lennél, leszázalékolnának munkaképtelenség miatt.

Te egyszerűen nem akarsz sem tanulni, sem keresni, lusta vagy még arra is, hogy a saját értékeidet felmérd.

Ébredj fel, rázkódj már meg, ne itt siránkozz!

2016. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Csak jobban tudom, mint te,hogy mihez értek és mihez nem !

Betanított munkára alkalmas vagyok csak nem vágyok ilyesmire.

Az iskolapaddal van a baj. Ha gyakorlatban tanítanának az más.

2016. szept. 29. 11:56
 15/23 anonim ***** válasza:

Valamennyi elmélet mindenféle munkához kell. Ahhoz is, hogy hogy csinálj egy rántottát.

Én is akartam már írni korábban, hogy az írásodból látszik, hogy igenis képes lennél rá, hogy tanulj, csak egy kicsit akarnod kéne.

2016. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

"Először meg kellene tanulnom tanulni. "


Mi tart vissza?

2016. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
95%
Ne haragudj, de jó szándékkal mondom, de a 13-as, 15-ös válaszolónak igaza van... Itt vagy érettségi után 10 évvel gyamorlatilag a semmivel, és most kezdesz rájönni ugye, hogy most már valamit kezdeni is kéne magaddal normálisan. Sajnos tényleg igaza van az egyik előttem szólónak is. Az érettségi az kevés, és ha valamit kezdeni akarsz magaddal, muszáj lesz megemberelni magad, és ha nem is képzed agyon magad 4-5 szakmával, de legalább egyet mindenképp jó lenne tanulnod, olyan nincs tényleg hogy ennyire nem érdekel semmi, meg ennyire béna vagy mindenhez mint ahogy állítod. Hidd el, tapasztalatból mondom, mert én se voltam mindig egy népszerű ember, sőt, olyan közegbe kerültem általános suliba, hogy a 8 évem egy pokol volt mert egyszerűen egy önteltekkel, bunkókkal lakott rész iskolájába kerültem és persze egyből ki is pécéztek hogy félénkebb, zárkózottabb gyerek voltam... tisztára lerombolták az önbizalmam, ami a középiskolára is azért kicsit kihatott. Nehezen megnyíló és alkalmazkodó voltam, gátlásokkal tele ugyanígy, mint te, ugyanezeket gondoltam magamról, de hála Isten ott már jó volt azért, és sikerült leküzdeni lassan minden rosszat, és megemberelni magam. Érettségim is jó lett, és a szakmáim is :) Kicsi önbizalom kellene neked, kérdező. Barátok, jó haverok, ismerősök nincsenek esetleg akik melletted állnának és támogatnának, erőt biztatást adnának meg segítenének? Szerintem az számítana neked kezdőlökésnek a legjobban
2016. szept. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mi látszik az írásomból?

Jajj, ugyan.

Ismerek én olyat aki lusta,de mégis meg tudja tanulni amit kell.

A felsőoktatáshoz kevés vagyok a szakmához meg nincs kezem.

Bármilyen hihetetlen tényleg nem értek semmihez és tényleg nem tudom mi érdekel ! Ha tudnám könnyebb lenne !

Rettegek az iskolától. Nincs kedvem hülyét csinálni magamból.

Honnan tudjam,hogy mit érdemes tanulni? Mire elvégzem már lehet nem is lesz olyan kereset munkakör. Na meg egyáltalán el tudom-e végezni...

Az emberek mindig többre tartottak annál ami vagyok.Mindig jobb képességűbbnek láttak a valóságnál. Aztán jön a döbbenet,hogy mennyire nem értek semmihez.


Az nem lustaság,hogy tudom mire nem vagyok alkalmas !

Nem születünk egyforma képességekkel. Fejben sem !

2016. okt. 4. 10:26
 19/23 anonim ***** válasza:
Betanított munkákat végezhetsz, vagyis ott helyben mondják el, mit, hogyan kell csinálni. Ha erre nagyon figyelsz és ügyes kezű vagy akkor a gyakorlattal menne
2018. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

13 felmértem én nincsenek értékeim.

Másfél után sem.


Az írás,fogalmazás nem számít abban, hogy meg tudok-e tanulni egy szakmát.


"Először meg kellene tanulnom tanulni. "


Mi tart vissza? - hol tanítják? Irány vissza az általános iskola. egyszer már jártam oda ,de nem tanították meg.


Igazából nincs nagyon mellettem senki olyan akivel erről akár csak beszélnék is.

Aki meg segítene az jó messze külföldön van.


Semmiben nem szereztem az érettségi óta tapasztalatot.

Az életem értéktelen.

2018. jan. 8. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!