Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pincér vagy Pék? Melyikkel...

Réka20030616 kérdése:

Pincér vagy Pék? Melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás elött állok és nemtudom hogy pincér vagy pék legyek-e? Melyikkel járnék hosszútávon jobban?

Tapasztalaitok melyikről milyenek?

Milyen a munkaidő?



2016. okt. 6. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azért a pék elég kemény meló, hajnali kelés, reggelre készen kell lenni, mert a legtöbb bolt kinyit 6 kor, jönnek az emberek reggeliért. A pincér + jó nyelvtudás elég jó lehetőségeket nyújt.
2016. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, attól függ, hogy hajnalban kelni szeretnél, vagy lefeküdni. Pincérként, ha beszélsz idegen nyelvet, elég jól lehet keresni, akár külföldön is. Míg pékként... Nem egy álommeló. Főleg egy lánynak. Nehéz fizikai munka, és dög meleg is van.
2016. okt. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mert a pincér nem talpal egész nap, nem kell elviselni a köcsög vendégeket, stb, stb,stb.


mind a 2 nek megvan az előnye is meg a hátránya is.

2016. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván más jellegűek. Én nő vagyok, és dolgoztam cukrászként, a pék nem sokban különbözik tőle. De cukrásznak lenni is komoly fizikai munka. Bármennyire is nem ez van a köztudatban. Pincérként is persze vinni kell a teli tálcát poharakkal, a tányérokat, kell hozzá ügyesség és állóképesség. De azért szerintem könnyebb, mint a kemence mellett állni és kivenni azt a hatalmas sütőlemezt teli kenyerekkel. Az meg, hogy ki hogy kezeli a "kedves" vendégeket, egyénfüggő. Van, aki erre született, más meg el se tudja képzelni. De, mivel szerintem a kérdező lány, már csak a nevéből adódóan, én inkább a pincérkedés felé terelném.
2016. okt. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire tudsz bánni az emberekkel.
2016. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A pék munka annyira ártalmas az egészségre, hogy régen (nem tudom, hogy ma is) korkedvezményes nyugdíjat adtak részükre.
2016. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Akkor szerintem inkább pincér leszek. Valaki irna még a pincérkedésről egy kicsit?
2016. okt. 7. 08:16
 8/8 anonim ***** válasza:

szia


ilyesmivel egy ismerősöm egész jól megszedte magát


[link]

2016. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!