Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cafatéria rendszer pontosan...

A cafatéria rendszer pontosan hogy működik? Adott egy évi fix cafateria keret és ezt több dologra tudom választani?

Figyelt kérdés
Hallottam még valami szorzókról, de hogy ez pontosan mit jelent azt nem tudom. Valaki elmagyárzná ezt nekem értheően paraszt nyelven, mert buta vagyok hozzá.

2016. okt. 12. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy éves keretösszeg, többféle konstrukcióval.

Pl. az előző munkahelyemen lehetett kérni SZÉP-kártyát, Erzsébet-utalványt, Egészségpénztárat vagy BKV - bérlet térítését.

A jelenlegi helyemen is többféle van, itt is választhattam SZÉP-kártyát, Erzsébetet, utazástérítést, egészségkártyát, nyugdíjpénztárat vagy vissza nem térítendő lakáscélú támogatást.

Mindegyik elemnek megvan a maximum éves felhasználható összege. Ez attól függően változik, hogy mikor érkezel a céghez, ha esetleg az előző munkahelyeden már használtál fel belőle, akkor értelemszerűen kevesebbet és időarányosan kapsz.

Vannak adómentes és kedvezményes adózású elemek. Nálunk úgy épül fel, hogy egy adómentes és egy kedvezményes adózású elemet és SZÉP-kártyát választhatok.

2016. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahol eddig dolgoztam, mindenhol éves kereet volt megadva, ennek az 1/12ed része volt a havi keret. Konkrét példa, hogy érthetőbb legyen, évi 420 ezer bruttó > havi 35 ezer bruttó. A különböző elemeknek másféle adótartalma van, ezek a szorzók. Korábban, amíg volt kultúra utalvány, az évi 50 ezerig adómentes volt, így akár kérhetted mind a 35öt arra, és kézhez kaptál 35öt. Az Erzsébet utalványnak, Szép kártyának 35,7% az adótartalma (asszem, de lehet, tévedek, így 1,357tel kell szorozni. Vagyis ha kérsz 8000 Erzsit, akkor az kb 11 bruttó. Van, aminek éves maximuma van, van, aminek havi. Erzsiből havonta max 8000t kérhetsz (az afölöttinek asszem jóval magasabb az adótartalma), Szép kártyára viszont 225/150/75 ezret. Hogy te pontosan miből választhatsz, az cégfüggő. Volt olyan munkahelyem, ahol nagyonsokból választhattunk, a mostaninál alig párból. Volt olyan, hogy akár minden hónapban máshogy oszthattuk fel, vagyis januárban így, februárban máshogy - de mindig év elején kellett az eg´sz évről nyilatkozni, és ez nem nagyon változtatható. A párom munkahelén pl nem foglalkoznak azzal, hogy az Szép kártyának éves összege van, minden hónapban max 12500at lehet kérni pl vendéglátasra - az én előző munkahelyemen lehetett akár egyik hónapban 20at, a következőben semmit.

(kicsi félő, hogy öszevissza lett ez most, de remélem, érthető)

2016. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Cégenként eltérő, van, ahol a keretet te oszthatod be, hogy mit kérsz (esetleg megszabhatják, hogy x típusú juttatás ebből max mennyi lehet), de van, ahol megmondják, hogy ezt meg ezt tudják adni (pl. tömegközlekedőknek bérletet, autóval közlekedőknek utazási térítést...) és nincs válogatási lehetőséged. De van, ahol egyáltalán nem adnak béren kívüli juttatást.
2016. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!