Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány nap szabadság az őszi...

Hány nap szabadság az őszi szünet? Szerintem 3 a főnök szerint 5 ki a hülye? Vagy csak hülyére akar venni?

Figyelt kérdés

Több gyerekes kollega is jelezte hogy az őszi szünetben szabin akar lenni. A főnök közölte hogy nem ad ki ilyenkor egyben 5 nap szabit senkinek. Ezen többen teljesen jogosan kiakadtak-mi az hogy 5 nap szabi?

3 nap se több se kevesebb!

Ki a hülye itt mi vagy a főnök?

Ugye ok 31 hétfőn munkanap lenne de ledolgozzuk okt 15 szombaton előre = 0 nap szabi

nov 1 ünnepnap = 0 nap szabi

nov 2-3-4 = munkanapok = 3 nap szabi


Milyen 5 napról beszél ez a barom?

Vagy csak simán csal és hülyére vesz (próbál venni) mindenkit?

Persze nagyon nem fog neki menni mert én kértem szabit nem kaptam , sebaj betegállomány és bekaphatja. meg mások is ezt teszik majd.


Nem folyamatos munkarendű munkahely csak sima H-P munkarend!


2016. okt. 14. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak November 2, 3, 4-re kell kérni a szabadságot. Így nektek is jó, mert valójában otthon lehettek egész héten, és neki is jó ,mert csak 3 napot kell kiadnia.

És ilyen emberek kerülnek vezető beosztásba...

2016. okt. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nektek is november 1-i hét az őszi szünet, akkor csak 3 nap szabadság, mivel november 1. munkaszüneti nap és október 31. holnap lesz ledolgozva munkanap áthelyezéssel, szóval hétfőn és kedden eleve nincs munka, ha normál hétfő-péntek munkarendben dolgoztok.
2016. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem akartok kitolni a főnökkel és azt mondani neki, hogy holnap bementek október 31. helyett (mint hogyha nem lenne amúgy is áthelyezett munkanap)? :-D
2016. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Már megint te vagy az? Nem unod még a hülye kérdéseidet?
2016. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem hülye kérdés, a főnök szerintem benézte a naptárat. :-) Gondolom, neki nincs gyereke, vagy ha igen, akkor már nem aktuális az őszi szünet. :-)
2016. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hidd el nekem a főnök nem nézte be a naptárat.

Ezt onnan tudom hogy több kollega is a pofájába tolta a naptárat és elmagyarázta volna hogy nézzük cska meg a napokat.

De ő el se hagyta magyarázni csak közölte nincs szabi és slussz....

csak akkor nem értem miért nem ezzel kezdte? Mit kezdett kamuzni az 5 napról stb....


Azt meg pláne nem értem mi köze van a főnök gyerekének ehhez. Nincs gyereke de nem kell tudnia mikor van őszi szünet.

Azt viszotn tudni KELL hogy okt 31-nov 4 között 3 munkanap van és nem 5 a szabi szempontjából.

2016. okt. 14. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Megindokolta, miért nincs szabi? Valami nagyobb projekt van, ami határidős, és ahhoz kell mindenki?

Szabályzat szerint mennyivel előre kell a szabadságot kérelmezni? Ehhez tartottátok magatokat?


A jelenlegi munkahelyemen volt olyan időszak, hogy jött egy nagy projekt, ami fontos volt, és azon a héten senki nem mehetett szabira, csak indokolt esetben, tehát ha pl. valakinek befizetett utazása volt, azt nem mondatták le, vagy ha táppénzen volt valaki otthon betegen, azt sem rendelték be, de ha valaki mondjuk csak otthon pihent volna, azt a szabit visszavonták és kiadták máskor, miután lement a nagy hajtás.

2016. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Túldimenzionálod. Projekt itt? Ez egy üzem. Itt nincs projekt itt betanított szalagmeló van.



És időben kértük. Hát volt aki bőven időbnen kérte. Volt aki már augusztusban kérte.

Aztán mire ment vele.

2016. okt. 14. 14:28
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem én dolgozom a te munkahelyeden, honnan tudjam, hogy lehet-e hirtelen jött nagy projekt, ami miatt többet kell dolgozni, mert több a megrendelés vagy ilyen nincs? Ezt te tudod, de ne haragudj, mi nem tudjuk, mi a te munkahelyed munkarendje, gondolatolvasó tanfolyamon meg még nem vettem részt, úgyhogy arra még nem vagyok képes, hogy belelássak a fejedbe.
2016. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kérdésre igen, a főnök rosszul tudja, mert 2 nap amúgy sem munkanap (ha nem speciális munkarendben dolgoztok), tehát amit szabadságra kérnétek az 3 nap, tehát matematikailag és naptárilag nektek van igazatok. De az ő fejébe sem látok bele, így nem tudom, hogy mire értette az 5 nap szabit, és hogy miért nem engedi el azokat, akik kérték.
2016. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!