Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha új munkahelyem lesz a...

Ha új munkahelyem lesz a napokban mikor vehetek ki legközelebb szabadságot?

Figyelt kérdés
Minden évben eljárok fesztiválozni, és idén is tervezem. Mennyit vehetek ki és mikor?

2016. márc. 29. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt úgy tudom nincs szabi
2016. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szabadság egy évre fix. A szerint változik, hogy milyen életkorú vagy, esetleg van e gyereked, vagy egyéb dolgok. Időarányosan lehet kivenni a szabit, de elméletileg a 2/3-ával a munkahely rendelkezik. Az első havi bérpapírodon szerepelnie kell majd, hogy mennyi jár, mennyit vettél ki. Nem árt időben, legalább 2 héttel hamarabb szólni, ha már tudod az időpontot. De gondolom a fesztivál nyáron lesz, várj még vele, hogy ne egyből azzal indíts a munkahelyen, mert azt nem szeretik. De ne is halaszd túl soká, mert a nyári szabadságolások miatt, lehet, hogy ütközik a kollégákéval. Előtte való hónapban érdemes szólni, illetve ha már látod, hogy a többiek is elkezdik jelezni, akkor te is nyugodtan.
2016. márc. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk próbaidő alatt is volt szabadság, normális helyen így van. De ha nem próbaidővel vettek fel, akkor ez nem is kérdés.


Hát... jó kérdés. Jogod megvan hozzá, hogy akkor kérd ki, mikor akarod, de az első hetekben én nem indítanék ezzel rögtön, mert az nem kelt túl jó benyomást. Mondjuk ha már egy-másfél hónapja ott vagy, és úgy tűnik, elégedettek a munkáddal, rákérdezhetsz a szabadságra.


Amikor a papírjaidat megkapod, normális esetben azért elmondják, hány szabadnapod maradt meg. Ugye egy évre ált. 21-30 nap között jár asszem, attól függően, hány éves vagy, van-e gyereked stb. Ez ugye arányosan csökken azzal, hogy nem jan.1-jétől álltál be dolgozni. A fesztiválnak ki kell jönnie abból a mennyiségből, ami megmaradt neked, mert én tavaly novemberi kezdéssel kaptam asszem 21 napból 2-t... de ugye az is kérdés, milyen fesztivál. De a legjobb az, ha a HR-est megkérdezed.

2016. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!